• منو
  • فروشگاه چرم کاکتوس
نتیجه‌ای یافت نشد

تاریخچه کیف پول

تاریخچه کیف پول

تاریخچه کیف پول

کیف پول یا چنته، کیف کوچکی است که برای حمل پول استفاده می شود. این نوع کیف ها معمولاً جایی برای انواع کارت، اعم از کارت های اعتباری و شناسایی نیز دارند. کیف پول وسیله‌ای کوچک و جیبی برای نگهداری پول و کارت‌های بانکی و اعتباری،کارت‌های شناسایی و اشیاء با ازرش دیگری مثل این‌ها است؛ که معمولا از موادی مثل چرم و پلاستیک مصنوعی ساخته می‌شود.

بطور معمول، کیف پول بیشتر برای آقایان کاربرد دارد، چون بسیاری از خانم‌ها معمولا ابزار مشابهی که کیف زنانه نامیده می‌شود دارند. به هرحال، در جوامع مدرن، بسیاری از خانم‌ها کیف‌های پولی را حمل می‌کنند که کوچک بوده و بسیار راحت حمل می‌شوند

بسیاری از خانم‌ها هم کیف‌های زنانه دارند و کیف‌های پول خودشان را درون این کیف‌های زنانه قرار می‌دهند.

کیف پول

نکته ی جالب این است که:

به گفته یوهانس پیچ، محقق و برگزارکننده این نمایشگاه، تحقیق روی تاریخچه کیف های دستی کار ساده ای نیست. البته کار پژوهش روی کیف های کاری مردانه راحت تر بوده است، زیرا در آن زمان اشراف عمدتا نام خود را روی کیف هایشان حک می کردند.

تا زمان انقلاب فرانسه مردان هم همانند زنان کیف دستی با خود حمل می کردند، پس از آن اما مد مردانه روی به سادگی گذاشت و کیف تنها به وسیله ای زنانه تبدیل شد.

 

داستان تولد کیف دستی به قرن ۱۶ میلادی باز می گردد.

در آن زمان کیف های کوچک پارچه ای جزو جدایی ناپذیر کیف های دستی بودند که برای نگهداری جداگانه پول در نظر گرفته می شدند. زنان در آن دوران وسایل شخصی یا ابزار دوخت و دوز خود را در کیف های “کار” نگه داری می کردند.

این کیف ها از جنس ابریشم بودند و سبد چوبی کوچکی در پایین آن ها دوخته شده بود نمایشگاهی در آلمان کیف هایی از قرن ۱۶ تا ۲۱ میلادی را به نمایش گذاشته است. شرکت فرانسوی “هرمس یکی از تولیدکنندگان نامدار کالاهای لوکس، شهرت کیف های دستی اش را بدون تردید مدیون گریس کلی است.

 

هنرپیشه هالیوود که بعدها به همسری پادشاه موناکو درآمد، چنان به این مدل کیف علاقه داشت که در سال ۱۹۵۶ هرمس این مدل را به نام “کلی” نام گذاری کرد. موزه ملی بایرن نمایشگاهی را از کیف های دستی متعلق به قرن ۱۶ تا ۲۱ میلادی برگزار کرده بوده است.

 

کیف‌ پول جیبی کاربرد زیادی دارد، که بسیاری از آنها کیف‌های بزرگی هستند که در گودی جیب افراد قرار می‌گیرند، که افراد بتوانند آنها را در جیب شلوارهای خود حمل ‌کنند. برای جلوگیری از افتادن و گم شدن، برخی از افراد زنجیرهایی دارند که کیف پولشان را به جیبشان متصل می کند.

بعضی ازافراد هم جیب‌هایی درون کت‌هایشان دارند، که در این صورت نمی‌توان حتی در صورت دقت و توجه نداشتن از جیب زده شوند. اگر چه کیف‌ها در ابتدا برای قرار دادن پول نقد اختراع شدند، اما در جوامع مدرن بیشتر برای حمل کارت‌های اعتباری از آنها استفاده می‌شود.

 

کیف‌ های پول در اواخر سال ۱۶۰۰ اختراع شدند، که تقریبا معادل با زمانی بود که اسکناس‌ها معرفی شد. پول‌های کاغذی در سال ۱۶۹۰ در ماساچوست اختراع شدند. پیش از آن، از کیف‌های زنانه معمولی برای قرار دادن سکه‌های فلزی استفاده می‌شد.

 

تاریخچه کیف پول

این کیف‌ها کوچک بودند و کش‌هایی به دور آن ها وجود داشت. اولین کیف پول بطور کلی از چرم گاو یا اسب ساخته شد و قسمت کوچکی داشت که مردم می‌توانستند کارت شناسایی خودشان را آنجا قرار دهند.

شما همراهان عزیز چرم کاکتوس می توانید انوع کیف پول مردانه، کیف پول زنانه و کیف پول دخترانه را در سایت ما ببینید.

ورود یا ثبت نام

با ساختن حساب کاربری در زمان خرید صرفه‌جویی کنید

برای بازیابی رمز عبور، شماره موبایل خود را وارد کنید

کد وارد شده در پیامک بازیابی را اینجا وارد کنید

تومان
تخفیف شما : تومان

تومان

رنگ
سایز
گفتگو را شروع کنید
پشتیبان آنلاین
سلام!
چطور می تونم کمک تون کنم؟