• منو
  • فروشگاه چرم کاکتوس
نتیجه‌ای یافت نشد

جایگاه چرم در پرجمعیت ترین کشور ها

جایگاه چرم در پرجمعیت ترین کشور ها

جایگاه چرم در پرجمعیت ترین کشور ها

 

انسان های اولیه در سراسر این کره خاکی با وجود تفاوت محل زندگی و فاصله جغرافیایی زیاد، تقریبا زندگی مشابهی داشتند. اما با گذشت زمان تفاوت ها به مرور زیاد شد. نیاز وخلاقیت باعث کشف و اختراع مواد زیادی شد. هر چه تقاضا بیشتر باشد تلاش و تکاپو انسان برای برآورده کردن نیاز ها بیشتر می شود. بنابراین اصل، کشور های پر جمعیتی مانند هند و چین داستان های جالب شنیدنی در فرآیند تکامل زندگی دارند. چرم به عنوان جزئی جدا نشدنی از زندگی بشر در این پستی بلندی ها نقش لایق ذکری ایفا کرده است.

 

تاریخچه چرم در عصر آهن (1200 قبل از میلاد - 550 قبل از میلاد)

 

خانه سبک عصر آهن

 

 

عصر آهن شاهد رشد مداوم جامعه و جمعیت بود. کشاورزی پیشرفته تر شد و این امر باعث سهولت تولید غذا و حمایت آسان خانواده ها شد. با افزایش تعداد افراد، نیاز به کالاها، از جمله محصولات چرمی افزایش یافت. شهرهای کوچک بزرگتر شدند، اوقات فراغت بیشتری

وجود داشت و برخی از لباس ها رنگارنگ تر شدند. کفش چرم و صندل با بندهای چرمی همچنان بسیار محبوب بودند درست مانند کمربند چرم، شنل و حتی جواهرات.

 

صندل چرمی عصر آهن – تصویر از موزه برگبائو

 

در حالی که چرم در صورت قرار گرفتن در معرض عناصر می تواند به مرور زمان تجزیه و متلاشی شود، یک نمونه از نوار چرم بازو مربوط به اواخر عصر آهن وجود دارد. این لباس توسط " مرد کروگان پیر " بلند قامت پوشیده شد. چنین قدی برای آن زمان فوق العاده بلند بود. ناخن های دستش مرتب شده بود و نشان می داد که در طبقه اجتماعی ممتازی قرار دارد.

او در قسمت بالای بازوی خود یک بند بازویی چرمی بافته شده پوشیده بود. این شامل پایه های برنزی بود که هم چرم را در کنار هم نگه می داشت و هم عملکرد تزئینی داشت. یافتن چرم هزاران سال پیش کشف کاملاً مهمی بود. به این صورت صنایع دستی چرم مطمئناً در حال تکامل بود.

 

تاریخچه چرم در هند باستان (3000 قبل از میلاد - 600 قبل از میلاد)

 

هند باستان

 

 

فرهنگ هندی غرق در تاریخ است و با رابطه بسیار نزدیکی با تاریخ جهان ادغام شده است. چرم در هند باستان نیز بسیار ارزش داشت. متون مقدس اولیه هندو به زبان سانسکریت نوشته شده و در کتابی به نام "وداها" ضبط شده است. در حدود 3000 سال قبل از میلاد، در ریگ ودا ، به اقلام ساخته شده از چرم اشاره شده است.

این شامل بطری ها و کیسه های حمل آب به نام "مشک ها" بود. سایر منابع ادبی آن دوره همچنین به مقالات متداول ساخته شده از چرم برای استفاده در زندگی روزمره، مانند نوارهای چرمی، کمربند، بند و ابزارهای مشابه مانند طناب اشاره کردند. واضح بود که چرم در این مدت بسیار محترم و مورد نیاز است.

 

تاریخچه چرم در مصر باستان (2700 قبل از میلاد - 350 قبل از میلاد)

 

مصر باستان - اهرام بزرگ

 

 

مصریان باستان به طور کلی با توجه به محیط گرمی که در آن زندگی می کردند لباس های بسیار سبک می پوشیدند. در مصر لوازم چرمی در دسترس بود، هرچند معمولاً برای افراد ثروتمند با موقعیت اجتماعی بالاتر مورد استفاده قرار می گرفت. برای مثال صندل های چرمی توسط افراد ثروتمند پوشیده می شد. افراد کم ثروت صندل هایی می پوشیدند که از پاپیروس بافته شده بودند.

سایر مواردی که برای چرم استفاده می شد در این دوره رایج بود. افسار های ارابه و همبندی از مواد قوی ساخته می شدند. کار بر روی این نوع صنایع دستی چرمی نیاز به دانش دباغی و مهارت برش/پیوستن دارد. به ویژه در مورد وسایلی که در شرایطی مانند سفر های فوری استفاده می شدند و یا در معرض سوارکاری خشن قرار می گرفتند.

جواهرات چرمی نیز در اختیار ثروتمندان قرار داشت. استفاده جالب دیگر چرم ، به عنوان سطح نوشتاری بود. نمونه هایی یافت شده است که در آن از چرم برای ایجاد نسخه های خطی مصری استفاده شده است. این نسخه ها به صورت رول های بلند و چرمی هستند. هنگامی که باز می شوند، تصاویر و کلماتی را که بر روی آنها حک شده است، نشان دهنده زندگی و فرهنگ آن زمان است و آن روزگار را منعکس می کنند. آن را مانند یک کتاب اولیه و جمع آوری شده تصور کنید.

برخی تحقیقات نشان می دهد که مصر منشاء برخی فرآیندهای دباغی چرم گیاهی است. در این دوره زمانی، ما شاهد استفاده گسترده تر و تخصصی تر از چرم هستیم. خوشبختانه تعداد قابل توجهی از نمونه ها باقی ماندند که به ما امکان تجزیه و تحلیل و کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنها را می دهد.

 

تاریخچه چرم در چین باستان (1600 قبل از میلاد - 200 قبل از میلاد)

 

چین باستان - دیوار بزرگ

 

چین از دیرباز تمدنی بسیار پیشرفته بوده است. تاریخچه آن به هزاران سال پیش برمی گردد و در کنار آن تاریخ چرم نیز وجود دارد. مانند دیگر فرهنگ های آن زمان ، چین از چرم برای لباس های معمولی مانند کفش استفاده می کرد. بعداً از آن برای ساختن چکمه استفاده کردند. مهمترین مورد استفاده از چرم در این کشور، زره چرمی چینی است.

صنعتگران چرم که به دنبال محافظت از خود در نبرد و ارائه برتری نسبت به حریف بودند، لباس های چرمی مفصلی برای پوشیدن رزمندگان تهیه می کردند. زره به طور معمول برای استفاده کننده مناسب بود یا به عبارتی برای ویژگی های او طراحی می شد و از پوست گاو ساخته میشد. نمونه های دیگر آن دوره شامل زره ساخته شده از کرگدن و پوست گاومیش است.

میزان حفاظت از چرم در اینجا متوقف نشد. پوشش چرمی نیز برای سپر و کلاه ایمنی طراحی شده بود. حتی زره ​​برای اسب ها نیز ساخته می شد و از سربازان و اسب ها در هنگام نبرد محافظت کامل می کرد. این یک استفاده قابل توجه از مواد در تاریخ چرم است، همچنین با توجه به مقدار چرم مورد نیاز برای یک صنعتگر برای تولید کامل زره برای شخص و اسب.

 

ورود یا ثبت نام

با ساختن حساب کاربری در زمان خرید صرفه‌جویی کنید

برای بازیابی رمز عبور، شماره موبایل خود را وارد کنید

کد وارد شده در پیامک بازیابی را اینجا وارد کنید

تومان
تخفیف شما : تومان

تومان

رنگ
سایز
گفتگو را شروع کنید
پشتیبان آنلاین
سلام!
چطور می تونم کمک تون کنم؟