نتیجه‌ای یافت نشد
استایل تامبوی (معرفی کامل استای تام بوی با مشخصات و تاریخچه)

استایل تامبوی (معرفی کامل استای تام بوی با مشخصات و تاریخچه)

استایل تام‌بوی استایلی مناسب برای خانم‌هایی است که علاقه چندانی به پوشیدن لباس‌های رسمی و خانومانه ندارند.

همه ما در طول روز دختران نوجوان و بانوان جوانی را می‌بینیم که استایلی رسمی از جمله مانتو شلوار و روسری ندارند و در عوض تیپ آن‌ها متشکل از لباس‌های اسپرت و پسرانه با کفش چرم زنانه اسپرت است که با پوشیدن آن احساس راحتی و خاص بودن دارند. این همان استایل تام‌بوی است که با روحیات و خواسته‌های آنان هم‌خوانی دارد و از پوشیدن این سبک لباس‌ها حس خوبی می‌گیرند.

اگر تا به‌حال اسم تام‌بوی(TOMBOY) را نشنیده‌اید یا برایتان جالب است که اطلاعات بیشتری در مورد آن بدانید بهتر است ما را تا پایان این مقاله از سایت چرم کاکتوس همراهی کنید تا نکات جذابی در این مورد دستگیرتان شود.

 

استایل تام بوی چیست

داشتن استایل رسمی متشکل از مانتو و شلوار، کفش زنانه پاشنه بلند و مجلسی یا در کل هر نوع استایلی که به اصطلاح خانومانه است برای همه‌ی دختران و بانوان جذابیت ندارد و آن‌ها ممکن است بخواهند تیپ متفاوت و دلخواه مانند پسران و مردان داشته باشند که در عین زیبایی و سادگی؛ جذاب و راحت باشد.

از این‌رو استایل تام‌بوی یا استایل مردانه-زنانه انتخاب آن دسته از خانم‌هایی است که ترجیح می‌دهند لباس‌هایی بپوشند که در عین سبک کلاسیک و راحتی که دارد تا حدودی حس زنانگی آنان را نیز حفظ کند و همچنین روحیه جسورانه آنان را نیز نشان دهد.

 

استایل تامبوی از گذشته تا امروز

ظهور استایل Tomboy به قرن شانزدهم میلادی باز می‌گردد. تامبوی به دخترانی گفته می‌شد که به بازی‌های پسرانه که به انرژی و روحیه خاص نیاز داشت و به روش‌هایی متفاوت از بازی‌های دخترانه اجرا می‌شد علاقه داشتند و به آن می‌پرداختند. پرداختن به بازی‌های پسرانه و به دنبال آن علاقه به نحوه رفتار و لباس پوشیدن به سبک پسران توسط برخی دختران سبب شد تا کم کم نجواهایی از نظرات مخالف و موافق در سطح جامعه به گوش برسد و این امر در نهایت و به مرور سبب ایجاد تغییراتی در جامعه و تعریف این واژه شد.

تامبوی امروزه نمادی از آزادی، حق بیان و مقاومتی است که دختران در برابر محدودیت‌های اجتماعی داشته‌ و در برابر این محدودیت‌ها و هنجارهای جنسیتی و چهارچوب‌های سختگیرانه ایستادگی کرده‌اند و همچنین نشان از حرکت جمعی به سوی غنای هویت شخصی است.

 

استایل تامبوی از گذشته تا امروز

 

تعریف تامبوی

امروزه تامبوی معنایی فراتر از یک سبک و تیپ لباس دارد. افرادی که استایل تامبوی دارند در واقع سبک شخصی خاص خود را توام با انعطاف و فردیت انتخاب کرده‌اند و کمد لباس‌های آنان شامل لباس‌ها و پوشاکی است که فرد آن‌ها را مطابق با روحیات خود و تقریبا در تضاد با چهارچوب‌های محدودیتی جامعه انتخاب کرده است.

استایل تام‌بوی در واقع مجموعه‌ و ترکیبی از انواع تضادها است. حس جسارت و سادگی و همچنین قدرت و ظرافت را می‌توان از این استایل به خوبی دریافت کرد. استفاده از لباس‌ها و اکسسوری‌های متنوع مینیمال در این استایل امکان شخصی‌سازی این سبک استایل را فراهم می‌سازد.

 

مشخصه های استایل تامبوی

هر استایل و تیپی بر اساس لباس‌هایی با مشخصه‌ و ویژگی‌های خاص تعریف می‌شود و این‌گونه است که می‌توان استایل‌های مختلف را از هم تفکیک کرد. اما مهمترین مشخصه و ویژگی استایل تام‌بوی چیست؟ بر چه اساسی می‌توان استایل تام‌بوی را تشخیص داد؟

اولین مشخصه این استایل استفاده از لباس‌های پسرانه و مردانه و همچنین کیف و کفش شبیه به کیف چرم مردانه و کفش چرم مردانه توسط دختران است. اما این لباس‌ها و پوشاکی که استفاده می‌کنند باید راحت باشند و در بسیاری از موارد نمادی از باورهای خود را با استایل خود تعمیم سازند. یعنی دختر خانم‌ها در این استایل آیتم‌های خاصی را بر اساس ذوق، سلیقه، باورها و تفکرات خود وارد می‌کنند و با این کار خط فکری خود را نشان می‌دهند.

در استایل تام‌بوی از انواع شلوارهای گشاد و راحت از برندها و جنس‌های مختلف مانند جین و کتان، تی‌شرت‌ لانگ و بزرگ‌تر از سایز فرد، کلاه لبه‌دار، کیف چرم زنانه کراس بادی، کفش چرم زنانه اسپرت یا انواع کتونی، صندل زنانه اسپرت، اکسسوری‌های مینیمال و به‌طور کل لباس‌های گشاد و راحت استفاده می‌شود.

همچنین در این استایل استفاده از رنگ‌های گرم کاربرد کمتری دارد و بیشتر رنگ‌های خنثی و سرد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

مشخصه های استایل تامبوی

 

چگونه از استایل تام بوی پیروی کنیم؟

استایل تام‌بوی برای بسیاری از خانم‌ها جذابیت خاصی دارد. حال که به آشنایی نسبی با این استایل دست پیدا کرده‌اید در ادامه به این موضوع که چگونه می‌توان استایل تام‌بوی داشت خواهیم پرداخت و مناسب‌ترین نوع لباس‌ در این استایل را معرفی خواهیم کرد.

 

- لباس‌ های گشاد و راحت بپوشید

اولین قدم برای داشتن استایل تام‌بوی پوشیدن لباس‌های گشاد و به‌خصوص راحت است و معمولا طرح‌های ساده با رنگ‌های خنثی و سرد مورد استفاده قرار می‌گیرند. لباس‌های جذب در این استایل جایگاهی ندارند اما شما می‌توانید برای زیباتر شدن استایلتان یک آیتم را جذب و اسکینی انتخاب کنید.

برای مثال اگر تی‌شرت یا پیراهن گشاد می‌پوشید برای خوش‌تیپ‌تر بودن می‌توانید از شلوار جین یا کتان راسته یا کمی جذب استفاده کنید.

 

لباس‌ های گشاد و راحت بپوشید

 

- چندلایه لباس بپوشید

چندلایه پوشیدن لباس را می‌توان برای داشتن استایل تام‌بوی استفاده کرد. این روش در زمستان و تابستان نیز کاربرد دارند. بدین صورت که در فصل زمستان لباس‌های چند لایه به گرم شدن بدن شما کمک می‌کند. اما در فصل تابستان و روزهای گرم شما باید از لباس‌های نخی و نازک باکیفیت استفاده کنید. تناسب رنگ، سایز و مدل را رعایت کنید.

برای مثال می‌توانید کت یا بلیزر را بر روی پیراهن استفاده کنید. یا هودی و سویشرت را بر روی ژاکت یا تی‌شرت بپوشید.

 

چندلایه لباس بپوشید

 

- شلوار مناسب استایل تام بوی

شلوارهای راسته و گشاد که احساس راحتی داشته باشید در استایل تام‌بوی کاربردی‌تر هستند. با توجه به این موضوع که در این استایل از سبک لباس‌های مردانه بیشتر استفاده می‌شود پس دامن برای شما استفاده‌ای نخواهد داشت. شلوارهای جین، کتان، پارچه‌ای و... را می‌توانید در این استایل استفاده کنید.

 

- کفش استایل تام بوی

با توجه به نوع پوشاکی که می‌پوشید کفش خود را انتخاب کنید. کفش‌ زنانه زیبا و در عین حال با پاخور راحت و مناسب را انتخاب کنید. این می‌تواند کفش چرم زنانه اسپرت باشد یا کتونی از هر نوع، رنگ و جنسی که بهتر و مناسب‌تر است. کفش‌های پاشنه بلند و نوک تیز با رنگ جیغ و از مدل مجلسی زیاد کاربرد ندارند.

 

کیف استایل تام بوی

شما از هر استایلی پیروی کنید در نهایت به یک کیف نیاز خواهید داشت. کیف زنانه کراس بادی، کیف پول چرم زنانه و مدل‌های دیگری از آن را می‌توانید استفاده کنید و استایل خود را کامل کنید. رنگ و جنس کیف را نیز متناسب با لباس‌هایی که پوشیده‌اید انتخاب کنید.

 

کیف استایل تام بوی

 

اکسسوری

مناسب‌ترین اکسسوری‌ها برای استایل تام‌بوی بزرگ و براق نیستند بلکه برعکس باید از اکسسوری‌هایی استفاده کنید که مینیمال هستند. گوشواره، دستبند، گردنبند، کلاه، عینک و کیف زنانه کاربردی‌ترین اکسسوری در استایل تام‌بوی هستند.

 

آرایش صورت

در استایل تام‌بوی آرایش صورت نباید غلیظ باشد. آرایش صورت نچرال مناسب‌ترین سبک آرایش برای استایل تام‌بوی است. بهتر است از کرم‌های مناسب برای یک‌دست کردن پوست، آرایش چشم اسموکی نه چندان غلیظ یا خط چشم نازک و تینت لب استفاده کنید.

 

نکات مهم پیروی از استایل تام بوی

قبل از پیروی از هر استایلی بهتر است به تناسب آن با سن، فرم بدن، روحیات و موقعیت اجتماعی خود توجه داشته باشید.

در استایل تام‌بوی و در صورت دلخواه برای شخصی‌سازی آن بهتر است لباس‌هایی را انتخاب و استفاده کنید که با فرم بدنی شما مطابقت داشته باشد و بهترین وجه را از شما نشان دهد.

از خرید لباس‌های بی‌کیفیت خودداری کنید و بهترین لباس‌ها را با توجه بودجه خود تهیه نمایید.

تناسب رنگ را رعایت کنید و از رنگ‌هایی استفاده کنید که به چهره و رنگ پوست شما بیاید.

استفاده از اکسسوری را در این استایل دست کم نگیرید. این راهی خوب برای جذابیت هرچه بیشتر استایل شما است.

هر استایلی دارید خوش بو بودن را فراموش نکنید. استفاده از عطر با رایحه‌های خوب بر جذابیت شما خواهد افزود.

 

نتیجه گیری

یکی از استایل‌های جذاب و پرطرفدار در بین نوجوانان و جوانان استایل تام‌بوی است که ظهور آن به قرن 16 میلادی زمانی‌که دخترها به انجام بازی و فعالیت‌های پسرانه می‌پرداختند باز می‌گردد. تام‌بوی تنها یک استایل نیست بلکه نشان دهنده خط فکری و روحیات فرد است و نمادی از تحولات فکری و فرهنگی، مبارزات و مقاومت بخشی از جامعه در برخورد با یکسری قوانین و چهارچوب‌های بسته است.

در این مقاله از سایت چرم کاکتوس به بررسی کامل استایل تام‌بوی پرداخته شده است که می‌توانید از آن به‌عنوان یک منبع اطلاعاتی مفید استفاده کنید.

 

سایر مقالات مرتبط با استایل

استایل گوتیک

استایل با شلوار کارگو

۱۴۰۳/۳/۶ ۱۳:۳۳
ثبت نظر

مقالات مرتبط

با ساختن حساب کاربری در زمان خرید صرفه‌جویی کنید

لطفا شماره همراه خود را وارد کنید

کد وارد شده در پیامک بازیابی را اینجا وارد کنید

تومان
تخفیف شما : تومان

تومان

رنگ
سایز