نتیجه‌ای یافت نشد
 تحولات چرم در دوره رنسانس

تحولات چرم در دوره رنسانس

یکی از بزرگ ترین رهاورد های دوره رنسانس تغییر بود. از فرهنگ و هنر گرفته تا پوشش مردم اروپا در این دوره متحول شد. بعضی عادات حذف و بعضی به زندگی روزمره اضافه شد. اما یکی از رکن ها که همچنان جایگاه خود را حفظ کرد، چرم بود.

 

تاریخچه چرم در رنسانس (1300 CE - 1650 CE)

فلورانس - قلب رنسانس ایتالیا

فلورانس - قلب رنسانس ایتالیا

رنسانس رشد فکری گسترده ای را برای جهان به ارمغان آورد، برگرفته شده از ایتالیا. استفاده از چرم ، صنایع دستی و ابزارآلات تقریباً در همه زمینه ها گسترش یافت. عملکرد با فرم ، ایده ها با مفاهیم جدید ، مواد با کاربردهای جدید ترکیب شد. صندلی های تزئینی با استفاده از چرم، صندلی های اصلی را به مناظر دلپذیر و نمادهای وضعیت تبدیل کردند. اصناف چرمی محبوبیت بیشتری پیدا کردند و صنایع دباغی سازی در اطراف توسکانی و فلورانس ایجاد شد. مهر زنی، قالب گیری و شکل دهی چرم هم برای عملکرد و هم برای هنر انجام شد.

افزایش تجارت جهانی منجر به تخصصی شدن بیشتر و اصلاح فرآیند و صنایع دستی شد. از چرم برای انواع وسایل استفاده می شد. از کفش های کاربردی ، کمربند چرم و لباس، کلاه، شلوار، ژرکین (جلیقه روی لباس کار می کند)، شنل، پالتو، کیف چرم زنانه و مردانه، مانتو، چمدان و جلد کتاب. نوارها و بندهای چرمی برای نیازهای نظامی، از جمله برخی از ضمیمه ها و مهارهای زیر زره استفاده می شد. برخی از این موارد شامل محافظت بدن، زین، سپر، لرز، قورباغه و کیسه بود. با رنسانس، محبوبیت مواد نادر و گران تر مانند ابریشم، ساتن و مخمل افزایش یافت. لوازم چرمی و کالاهای نهایی هنوز در طبقه بالای مواد قرار دارند ، که عمدتا برای اشراف و ثروتمندان محفوظ است.

 

تاریخچه چرم در عصر روشنگری (1650 CE - 1760 CE)

راهب در سفر زیارتی

 

راهب در سفر زیارتی

 

چرم و صنایع چرمی در دوران روشنگری کمی از تحول فنی اشیاء به جنبه سیاسی اجتماعی امور تغییر کرد. با بسیاری از صنایع چرم جامد در سراسر جهان ، و قدرتهای بزرگ جهانی که در سرزمین های جدید مستقر و کنترل می شدند ، تمرکز بر کنترل تولید ، توزیع و جنبه تجاری چرم بود.

در حدود سال 1700 ، انگلستان سعی کرد مستعمرات آمریکا را مجبور به استفاده از پوست انگلیس و خرید کالاهای چرمی انگلیسی کند ، و منبع و تولید رایگان را محدود  کند. در سراسر جهان ، سبک های منطقه ای چرم و طراحی کالاها مورد توجه جهانی قرار گرفت. فرانسه کفش های مد روز تولید می کرد. اسپانیا در حال ساخت زره چرم تصفیه شده بود. قدرتهای جهانی در حال تبدیل شدن به قدرتهای تجاری بودند و چرم نیز قطعاً بخشی از آن بود.)

بکالاهای چرمی ساخته شده در این مدت  شامل کیف چرم زنانه ( کیف کوچک چرم، کیف یکطرفه چرم زنانه و ...)، چکمه، کلاه، کفش چرم زنانه و مردانه (کالج چرم مردانه، کفش اسپرت چرم، کفش مجلسی چرم مردانه)، کمربند ، انواع کیف های نظامی و لوازم جانبی ، بند و کراوات بود. روکش چرم روی تنه ، دستگیره سلاح ، چاقو و شمشیر بود. برای قاب عکس تزئینی بود و برای صحافی کتابها بسیار استفاده می شد. تاریخچه چرم در قرن 17 جهشی رو به جلو داشته است. همانطور که همیشه در زندگی روزمره ادغام شده است ، چرم هیچ حرکتی را از دست نداده است.

 

انقلاب صنعتی همان طور که از اسمش پیدا است بازار را زیر و رو کرد. چرم به عنوان یکی از پایه های ثابت بازار با این موج همراه شده و موفقیت های چشمگیری کسب کرد.

 

تاریخچه چرم در انقلاب صنعتی (1760 CE - 1840 CE)

 

موتور بخار

تاریخچه چرم در قرن 18 و انقلاب صنعتی باعث تغییرات گسترده ای در جهان شد. معرفی فن آوری مکانیزه گسترده به صنایع اجازه داد تا بسیار بیشتر و بسیار سریعتر تولید کنند. این امر نیاز به منابع و مواد اولیه مورد نیاز برای تولید ، راه اندازی و نگهداری این ماشین ها را برانگیخت. همچنین منجر به توسعه ماشین آلات شد تا بسیاری از مراحل تولید دستی آسان تر ، سریعتر و دقیق تر شوند.

ماشین آلات به تسریع روند دباغی شدن چرم کمک کردند. آنها همچنین برای تقسیم چرم (جدا کردن لایه های پوست) به روشی استفاده می شوند که نتایج تمیز، صاف، دقیق و تکراری را تولید می کند. چرم های تمام شده سریعتر از همیشه تولید می شدند. مناطق پیرامون فناوری جدید، با کارخانه های دباغی و امکانات تولید در کنار منابع مورد نیاز برای تولید (عمدتا پوستی و منابع آب و ترکیبات دباغی) جمع شده اند. این امر به ویژه در مورد ایالات مرکزی در مستعمرات آمریکا صادق بود. به عنوان یک کشور رو به رشد، صنعت متمرکز به تغذیه توسعه کشورها کمک کرد.

چرم ثبت شده در سال 1818 ساخته شد. این یک نوع چرم روکش دار با سطح براق بالا است و ظاهر بسیار دلپذیری به آن می بخشد. این نوع چرم بسیار محبوب و جدید برای کفش خواهد بود. چرم برای همه چیزهایی که قبلاً استفاده می شد، از جمله لباس، کیف، کلاه ، کمربند، بند، کراوات، لوازم جانبی نظامی، توری، چکمه، کفش، کتاب، اسب، زین، کالسکه چرمی و بسیاری از وسایل روزمره استفاده می شد. حتی کمربند چرم برای رانندگی ماشین های امروزه باعث افزایش تقاضای جدید برای این مواد شد. در طول انقلاب صنعتی، تولید جهانی چرم به اوج خود در تمام تاریخ رسید.

 

برخی از خدمات چرم کاکتوس

 کفش چرم زنانه

کفش چرم مردانه

۱۴۰۰/۷/۲۰ ۱۳:۴۳
ثبت نظر

مقالات مرتبط

با ساختن حساب کاربری در زمان خرید صرفه‌جویی کنید

لطفا شماره همراه خود را وارد کنید

کد وارد شده در پیامک بازیابی را اینجا وارد کنید

تومان
تخفیف شما : تومان

تومان

رنگ
سایز