نتیجه‌ای یافت نشد
کاربردهای کفش‌ اسپرت

کاربردهای کفش‌ اسپرت

کفش اسپرت عموما با این نام ها شناخته می شود (کفش مربی، کفش تنیس، کفش بدنسازی، کفش تخت، کفش دویدن، کفش های اسکیت، یا دونده ها). این ها کفش هایی هستند که عمدتاً برای ورزش یا سایر اشکال ورزش بدنی طراحی شده اند و اکنون نیز به طور گسترده استفاده می شوند.

 

کدام نوع کفش برای ورزش مناسب است؟

تفکر مرسوم نشان می‌دهد که یک کفش اسپرت خوب باید دارای بالشتک کافی برای جذب ضربه باشد، اما افرادی هستند که برای دویدن از کفش دویدنی استفاده می کنند که تقریباً هیچ بالشتکی ندارند.

 • کفش دویدن
 • کفش پیاده روی
 • کفش هوازی
 • کفش تنیس
 • کفش بسکتبال

 

 

کدام نوع کفش برای ورزش مناسب است

 

تفاوت کفش اسپرت با کفش ورزشی چیست؟

کفش یک اصطلاح عمومی است که برای همه کفش ها شامل کفش مردانه و کفش زنانه پوشیده می شود بکار می رود. در حالی که کفش ورزشی اصطلاحی است که برای ورزش های بدنی اختصاص دارد. این را باید بدانیم که همه کفش های ورزشی کفش کتونی نیستند. متریال کفش ها را می توان از مواد مختلفی تهیه کرد، اما کفش های کتانی فقط از پارچه مصنوعی با کف لاستیکی ساخته می شوند.

 

تفاوت کفش ورزشی با کفش دویدن چیست؟

این تفاوت درانعطاف پذیری کف پا است. کفش های دویدن برای حرکت پاشنه تا پنجه هستند. کفش های تمرینی برای حرکت چند جهته مخصوصا حرکت جانبی ( پهلو به پهلو ) هستند. زیره یک کفش تمرین انعطاف پذیرتر است تا بتواند دامنه وسیعی از حرکت را فراهم کند.

 

چه کفشی را باید در باشگاه بپوشم؟

برای تمرین عمومی بدنسازی، به کفشی با قابلیت تنفس نیاز دارید که پشتیبانی سبکی داشته باشد و کف آن انحنای کمی داشته باشد و به شما این توانایی را بدهد که کف کفش را بگیرید و از انگشتان پا برای تعادل در حرکات قدرتی و حالت دهنده استفاده کنید. یک کفش تمرینی همه کاره است و تمام متریال مورد استفاده ان برای تمرینات مختلف بررسی می شود.

 

کفش ورزشی از چه ساخته شده است؟

معمولاً از لاستیک کربن، لاستیک دمیده یا ترکیبی از هر دو ساخته می شود. لاستیک کربن سفت تر است، ماندگاری بیشتری دارد و ممکن است در نواحی با سایش زیاد کفی و با لاستیک نرم تر در قسمت های دیگر استفاده شود.

 

آیا می توانم با شلوار جین کفش ورزشی بپوشم؟

بله، شلوارجین می تواند یک انتخاب شیک باشد و با کفش های کتانی پوشیده شود. همه چیز را ساده نگه دارید، از جمله کفش هایتان. این یک ایده درجه یک در استایل شما بشمار می رود.

 

چرا ورزشکاران از کفش های میخ دار استفاده می کنند؟

در اینجا می خواهیم توضیح دهیم که چرا ورزشکاران از کفش های میخ دار استفاده می کنند. میخ ها سطح کفش را افزایش داده و آن را زبر می کنند و منجر به افزایش اصطکاک می شود. این به چسبندگی بیشتر روی زمین کمک می کند و احتمال سر خوردن را کاهش می دهد. این امر باعث می شود ورزشکاران راه رفتن یا دویدن را با افزایش چسبندگی روی زمین آسان کنند.

 

آیا کفش بسکتبال برای دویدن خوب است؟

در حالی که استفاده از کفش های دویدن در زمین بسکتبال هرگز توصیه نمی شود (آنها به سادگی از مچ پا پشتیبانی مناسبی ندارند)، می توان از کفش های بسکتبال در حین دویدن استفاده کرد. با این حال، این بدان معنا نیست که هر برند یا سبکی را می توان در دویدن استفاده کرد. لازم به ذکر است که بدانیم حتی کفش های بسکتبال سبکتر وزن بیشتری نسبت به کفش های دویدن متوسط ​​دارند.

 

کفش ورزشی پرفورمنس چیست؟

به عنوان مثال، کفش اسپرت پرفورمنس برای اکثر ورزش ها ساخته شده اند. کفش های تمرینی پرفورمنس برای دوندگان به گونه ای طراحی شده اند که وزن سبک تری داشته باشند و نسبت به کفش های دویدن معمولی پاسخگویی بیشتری داشته باشند، زیرا نسبت به کفش های دویدن معمولی بالش کمتری دارند.

 

هنگام خرید کفش ورزشی به چه نکاتی توجه کنیم؟

بعنوان نکته آخر در این مقاله شش چیزی که باید قبل از خرید کفش ورزشی به آن توجه کنید را در زیر برایتان آورده ایم:

 • گیره کفش: قطعا شما در حین دویدن نمی خواهید لیز بخورید ، بنابراین بسیار مهم است که به دنبال کفشی باشید که چسبندگی مناسبی داشته باشد.
 • مراقب تناسب باشید.
 • بالشتک را بررسی کنید.
 • وزن مهم است.
 • یک اجرای آزمایشی انجام دهید.
 • رنگ کفی گویای همه چیز است.
 •  

برخی از خدمات چرم کاکتوس

کفش چرم زنانه

کفش چرم مردانه

 

۱۴۰۰/۱۰/۲۰ ۱۲:۵۸ ۲۹

امتیاز دهید

ثبت نظر

مقالات مرتبط

با ساختن حساب کاربری در زمان خرید صرفه‌جویی کنید

لطفا شماره همراه خود را وارد کنید

کد وارد شده در پیامک بازیابی را اینجا وارد کنید

تومان
تخفیف شما : تومان

تومان

رنگ
سایز