نتیجه‌ای یافت نشد
حقایقی از ساخت کیف زنانه

حقایقی از ساخت کیف زنانه

حقایقی درباره کیف زنانه

این اکسسوری های مهم زنانه از گذشته های دور وجود داشته اند و در طول زمان دچار تغییرات زیادی شده. حتی عده ای پا را فراتر گذاشته و سعی کرده اند دریابند که چه چیزی باعث جذاب بودن این کیف ها از نظر خانم ها شده است که البته نتایج جالبی هم در پی داشته است و حقایقی درباره کیف چرم زنانه را آشکار کرده ..

 

حقایقی درباره کیف زنانه از برندهای مشهور

هما ما می دانیم کیف هایی که از برندهای معروف و توسط طراحان شناخته شده طراحی می شوند محبوب ترین نوع کیف ها هستند. این کمپانی های تولید کننده کیف ها را از بهترین جنس و کیفیت تهیه می کنند و تضمین می کنند که این کیف یک عمر برای صاحبش کار خواهد کرد. مهم تر از همه این که کیف های این برندها زمان ندارند و در هر دوره های محبوب و مد روز است .

 

چرا کیف ها میان خانم ها محبوب هستند؟

واضح است، چون کیف ها همراهان هرروزه ماه هستند که ما وسایل روزمره خود را در آن ها حمل می کنیم پس این اکسسوری ها هم کاربردی و مفید هستند و هم از نظر زیبایی و استایل اهمیت زیادی دارند و این اهمیت در طول تاریخ برای مردم به خصوص خانم ها آشکار شده است و این مساله هویت کیف مدرن امروزی را شکل داده ..

 

ارتباط کیف دستی با سرقت!

در گذشته خانم ها از کیف برای حمل وسایل خود استفاده نمی کردند و به جای آن از کیسه هایی که در زیر لباس قرار می گرفت و یا جیب های دوخته شده در لباس استفاده می کردند. علت این امر این بود که زنان در آن دوره اجازه نداشتند کیف حمل کنند و اگر خانمی با کیفی در دست مشاهده می شد حرکتی بسیار غیرمحترمانه تلقی می شد و حتی ممکن بود به جرم سرقت دستگیر شود.

کیف دستی

ارتباط کیف دستی و روابط اجتماعی

مطالعات نشان داده است زنانی که پول خود را صرف خرید کیف های گران می کنند در روابط اجتماعی خود احساس ناامنی بیشتری دارند و ارتباطات عاطفی آن ها ناپایدارتر هستند. در واقع زنان وقتی از نظر عاطفی احساس ناامنی می کنند به خرید چیزهای گران قیمت روی می آورند تا به نحوی این کمبود را جبران کنند.

در مطالعه ای از تعدادی از خانم ها پرسیده شد که اگر بخواهند مبلغ زیادی را برای خرید یک وسیله خرج کنند آن وسیله چه خواهد بود؟ 22 درصد از پرسش شوندگان کیف دستی را به عنوان پاسخ انتخاب کردند. کفش هم با 9 درصد در رتبه دوم قرار داشت و جالب است بدانید که کیف هر خانم به طور متوسط 2.5 کیلوگرم وزن دارد.

 

کیف دستی

کیف های ابریشمی

نگاهی به تاریخچه کیف های قدیمی نشان می دهد که در دوران گذشته کیف ها در واقع کیسه هایی ابریشمی بودند که در داخل لباس قرار می گرفتند و در تماس مستقیم با پوست قرار داشتند تا احتمال گم شدن آن کاهش یابد و کسی نتواند پول های صاحب کیف را سرقت کند. در اوایل دوره مدرن در اروپا کیف چرم زنانه تنها برای یک منظور به کار می‌رفت؛

حمل سکه. این کیف‌ها خیلی کوچک بودند و از پارچه نرم یا چرم ظریف ساخته می‌شدند و بیشتر آقایان از آن استفاده می‌کردند تا خانم‌ها. در قرم هفدهم در اروپا گلدوزی یکی از هنرهای ضروری زنان به شمار می‌رفت و خانم‌ها حتما باید پیش از ازدواج این هنر را فرامی‌گرفتند به همین دلیل در این دوره کیف‌های گلدوزی شده زیبایی ساخته شده و توسط بانوان مورد استفاده قرار می‌گرفت.

در قرن هجدهم فشن در اروپا با تاثیر از هنر یونان و روم باستان به سمت سادگی و فرم‌های لاغر و کشیده تمایل پیدا کرد (دوره نئوکلاسیسیسم) و خانم‌ها به کیف‌های ظریف‌تر و مرتب‌تر که ظاهری پف و شلخته نداشته باشد علاقه پیدا کردند و به این ترتیب کیف‌های قلاب دوزی معرفی شدند.

این کیف‌ها از ابریشم یا مخمل تهیه می‌شدند و با یک بند جمع شده و با همان بند حمل می‌شدند. این کیف ابتدا در فرانسه محبوب شد سپس راه خود را به بریتانیا باز کرد و به عنوان “کیف ضروری” هم شناخته شد. این تنها ترند کیف تا آن زمان بود که توسط مردان مورد استقبال قرار نگرفت و به کیف مختص خانم‌ها تبدیل شد.اولین استفاده ثبت شده از کیف دستی به قرن چهاردهم پیش از میلاد باز می گردد که در لوح های هیروگلیف مصر باستان کشف شده است.

در این زمان مردم از چیزی برای حمل وسایل خود استفاده می کرده اند که نامی نداشته است و عبارت کیف دستی تقریبا از قرن نوزدهم ابداع شد و مورد استفاده قرار گرفت. کیف هایی که در مصر باستان توسط مردان حمل می شد شبیه کیسه هایی بود که به کمر خود گره می زدند و با خود همه جا می بردند.

اما مد و فشن در قرن بیستم متولد شد. حالا زمان تغییر و تحول اساسی در کیف ها شده بود. در این زمان تعداد زنان شاغل بیش تر شد و به همان نسبت استفاده از کیف دستی هم بیش تر شد. در این دوره به طور کامل کیسه های پلاستیکی و کیف ها از هم تمایز داده شدند.

کیف های دستی برای نگهداری وسایل شخصی و روزمره و کیسه های پلاستیکی برای خرید استفاده می شد. در جنگ جهانی دوم منابع فلزی و چرمی با محدودیت روبه رو شد. به همین خاطر در این زمان کیف ها را بیش تر از چوب و پلاستیک می ساختند.

 

اولین کیف زیپ دار تاریخ

برند فرانسوی هرمس اولین کیف زیپ دار جهان را در سال 1923 معرفی کرد که در ادامه اختراع زیپ صورت گرفت. پیش از آن کیف ها بندهایی جمع شو داشت. و خانم های سطح بالای جامعه آن را با خود در مراسمی مثل رقص حمل می کردند و معمولا سکه های خود را داخل آن قرار می دادند.

 

دسته های چوبی برای کیف

با شروع جنگ جهانی دوم و کمیاب شدن انواع چرم برند گوچی برای جبران این کمبود دسته کیف ها را از چوب و نی کم شده ساخت که پس از مدتی به یک مدل جالب و محبوب تبدیل شد و مورد تقلید برندهای دیگر هم قرار گرفت. اولین کیف لاکچری و گران تاریخ یک کیف فلزی از جنس پلاتین است که بیش از 2000 عدد الماس روی آن کار شده است.

این کیف در سال 2008 توسط یک طراح ژاپنی ساخته شد که قیمت آن حدود 2 میلیون دلار تخمین زده می شود. اما رکورد این قیمت دو سال بعد شکسته شد. گران ترین کیف جهان در سال 2010 با نام هزار و یک .شب ساخته شد که سطح آن از الماس پوشیده شده است و قیمتی بیش از 3.8 میلیون دلار دارد و در کتاب رکورد های گینس ثبت شده است

 

سایر مقالات چرم کاکتوس:

آیا کیف پول هدیه خوبی برای مردان است

تاریخچه کفش چرم

 

۱۴۰۰/۷/۴ ۱۶:۳۰
ثبت نظر

مقالات مرتبط

با ساختن حساب کاربری در زمان خرید صرفه‌جویی کنید

لطفا شماره همراه خود را وارد کنید

کد وارد شده در پیامک بازیابی را اینجا وارد کنید

تومان
تخفیف شما : تومان

تومان

رنگ
سایز