نتیجه‌ای یافت نشد
استایل دانشجویی (بهترین تیپ و استایل دانشجویی کدام است)

استایل دانشجویی (بهترین تیپ و استایل دانشجویی کدام است)

قبول شدن در دانشگاه و درس خواندن در رشته تحصیلی موردعلاقه آرزوی بیشتر دختر و پسرها است اما چیزی که درس خواندن در دانشگاه را جذاب‌تر می‌کند داشتن استایل دانشجویی است که با کیف و کفش زنانه یا مردانه ست تکمیل شده است.

این‌که شما در هر موقعیت زمانی و مکانی که حضور دارید لباس‌های متناسب با آن مکان را بپوشید امری بسیار مهم و حائز اهمیت است. دانشگاه نیز جزو مکان‌هایی است که باید پوشش متناسب با محیط آن را داشته باشید که در ادامه مطالب این مقاله از سایت چرم کاکتوس به بررسی کامل آن خواهیم پرداخت و شما را با بهترین پوشش دانشگاهی آشنا خواهیم کرد.

 

بهترین استایل دانشجویی

یکی از اولین اقدامات بعد از قبولی در دانشگاه خرید لباس مناسب برای داشتن استایل دانشجویی است. این یک اقدام مهم برای دختران و پسران نیز است تا نشان دهند نسبت به تیپ خود، قوانین و مقررات و شرایط آگاهی دارند و به بلوغ فکری دست پیدا کرده‌اند. اما بهترین استایل دانشجویی کدام است؟ برای حضور در دانشگاه چه استایلی انتخاب کنیم؟

بهترین استایل دانشجویی استایلی است که متناسب با قوانین درج شده دانشگاه باشد تا دچار دردسر نشوید و سر و کارتان به حراست دانشگاه نیوفتد. از طرف دیگر لباس‌های شما باید متناسب با گرم یا سرد بودن هوا انتخاب شوند.

 

بهترین استایل دانشجویی

 

لباس‌ها و کفش زنانه یا کفش مردانه‌ای که می‌پوشید باید راحت بوده و دست و پاگیر نباشند تا شما در سر کلاس بتوانید تمام حواستان را بر یادگیری متمرکز سازید و دائما با لباس‌های خود درگیر نشوید. کیف زنانه یا کیف مردانه دانشجویی با سایز مناسب را انتخاب کنید که بتوانید تمامی جزوات، کتاب و لوازم ضروری خود را در آن جای دهید.

تناسب رنگ استایل باید به خوبی رعایت شود. اگر قوانین دانشگاه محدودیتی برای این مورد نداشته باشد بهتر است از رنگ‌های روشن استفاده کنید. البته این‌که لباس‌هایی از طیف رنگ‌های مختلف داشته باشید بسیار بهتر است و این تنوع برای روحیه خود شما نیز بهتر خواهد بود. در صورت تمایل می‌توانید از رنگ‌های ترند و مد سال نیز در استایل خود استفاده کنید.

اکسسوری همیشه نقش مهمی در کامل و جذاب‌تر شدن هر استایلی دارد که این شامل استایل دانشجویی نیز است. عینک آفتابی، ساعت، دستبند، انگشتر و کیف چرم زنانه اکسسوری‌های زیبا و در عین حال بسیار کاربردی نیز محسوب می‌شوند.

برای مثال گزینه پیشنهادی ما در فصل پاییز مانتو پاییزه بارانی کمربنددار با قد تا زانو + شلوار جین راسته + کفش اسپرت + کوله یا کیف دستی + ساعت بند چرم است.

در فصل زمستان پالتو + ژاکت + شلوار جین یا کتان جذب + نیم‌بوت + کیف دستی + ساعت بند استیل + شال گردن استفاده نمایید.

در فصل بهار می‌توانید مانتو پیراهنی نخی تا بالای زانو + شلوار مام فیت + کتونی + کیف دستی + ساعت هوشمند + عینک آفتابی بپوشید.

اگر واحد تابستانی گرفته‌اید بهتر است مانتو شلوار نخی رنگ روشن و گشاد بپوشید و استایل خود را با ونس، کیف دستی، عینک آفتابی و دستبند تکمیل کنید.

در تمامی این استایل‌های پیشنهادی می‌توانید در صورت نیاز کوله‌پشتی را جایگزین کیف دستی کنید.

 

بهترین استایل دانشجویی

 

اصلی‌ترین نکات در انتخاب استایل دانشجویی

اگر می‌خواهید استایل دانشجویی داشته باشید که بیشترین میزان رضایت شما را جلب کرده و از پوشیدن آن لباس‌ها حس رضایت و اعتماد به‌نفس به شما دست دهد بهتر است چند نکته مهم و اصلی را هنگام انتخاب استایل دانشجویی در نظر داشته باشید.

 

1. ظاهر استایل دانشجویی

اولین اصل و نکته مهم در انتخاب تیپ دانشجویی ظاهر مناسب و زیبا است. ظاهر هرکس معرف او در اولین برخوردها و آشنایی است. پس سعی کنید در انتخاب لباس نهایت ذوق و سلیقه را به‌کار ببرید، لباس‌های باکیفیت و شیک خریداری کنید و شلوار، زیر مانتویی، کیف و کفش زنانه ست و متناسب را تهیه و استفاده نمایید.

سعی کنید رنگ لباس‌هایتان کاملا با هم تناسب داشته باشد از طیف‌های رنگی جذاب و متناسب با هر فصل استفاده کنید. بدین معنی که بهتر است در فصل پاییز از رنگ‌های گرم مانند نارنجی، قهوه‌ای، سبز یشمی، خردلی و... و در فصل بهار و تابستان رنگ‌های روشن مانند آبی روشن و رنگ‌های تابستانه استفاده کنید.

استفاده از رنگ‌های روشن در فصل بهار و تابستان با کاهش میزان جذب گرما؛ گرم شدن و تعریق زیاد بدن را به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داد.

 

2. دست و پاگیر نبودن:

لباس‌هایی که انتخاب می‌کنید باید راحتی را برای شما فراهم کنند. دست و پاگیر نبودن استایل دانشجویی اصل مهمی است که باید به آن توجه داشت. شما ممکن است در طول روز مجبور شوید از کلاس به قسمت آموزش، دفتر اساتید، کتابخانه، سلف و قسمت‌های دیگر دانشگاه مراجعه کنید پس لباسی که می‌پوشید نباید شما را اذیت کند. اهمیت این موضوع زمانی است که رشته تحصیلی شما واحد عملی داشته باشد.

 

ظاهر استایل دانشجویی

 

3. کاربردی بودن:

زیبایی، شکیل بودن، راحتی و در کنار آن‌ها کاربردی بودن؛ ابعاد مهم یک استایل دانشجویی مناسب است. هنگام خرید حتما توجه داشته باشید که کیف، کفش یا مانتویی که می‌خرید بهترین کاربرد را برای شما داشته باشند. برای این‌کار رشته تحصیلی خود و نیازمندی‌های آن را به خوبی بشناسید. برای مثال اگر کتاب‌ها و جزوات شما بزرگ است بهتر است یک کیف چرم زنانه دوشی نسبتا بزرگ تهیه کنید. یا اگر کلاس عملی دارید و لباس و وسایل اضافه‌تری باید به همراه داشته باشید کوله‌ای مناسب تهیه کنید.

با این‌کار می‌توانید کلیه لوازم و وسایل کاربردی خود را در کیف جای داده و با خود به دانشگاه ببرید بدون این‌که نیاز باشد پولی بابت خرید مجدد هزینه کنید یا مجبور به بازگشت به خانه شوید.

مانتوهایی که جیب دارند کار شما را بسیار راحت خواهند کرد و کاربردی‌تر از مانتوهای بدون جیب و ساده هستند. البته این مورد کاملا به سلیقه شخصی شما نیز بستگی دارد.

اگر مجبور به رفت و آمد و پیاده‌روی مسافت طولانی برای رفتن به دانشگاه یا جابه‌جایی کلاس‌ها هستید کفش‌های عروسکی یا پاشنه بلند و صندل زنانه برای شما مناسب نخواهند بود. بلکه اگر برای سلامتی خود ارزش قائل هستید بهتر است از کتونی یا کفش چرم زنانه اسپرت شکیل و استاندارد استفاده کنید.

 

بهترین ظاهر استایل دانشجویی

 

ویژگی‌ های استایل دانشجویی

استایل دانشجویی مناسب استایلی است که چندین ویژگی و مشخصه را داشته باشد که در ادامه به بررسی این مشخصه‌ها و ویژگی‌ها خواهیم کرد:

1. مناسب محیط دانشگاه: اولین ویژگی استایل دانشجویی تناسب آن با محیط دانشگاه است. شما باید لباس‌هایی را انتخاب کرده و بپوشید که با مقررات دانشگاه محل تحصیل شما در تضاد نباشد و از این قوانین پیروی کرده باشید.

2. رسمی یا غیررسمی بودن: برخی از دانشجویان آقا در ترم اول تحصیلی خود کت و شلوار رسمی با کراوات، کیف چرم مردانه اداری و کفش چرم مردانه می‌پوشند که ممکن است با واکنش منفی هم‌کلاسی‌های خود مواجه شوند.

شما باید از پوشیدن لباس‌های بسیار رسمی یا غیررسمی با طرح و مدل‌های خیابانی خودداری کنید و در انتخاب استایل خود حد تعادل را رعایت نمایید.

3. شیک پوش باشید: لباس‌های شیک و زیبا بپوشید. شما در هر موقعیت و مکانی که باشید لازم است اصل شیک‌پوش بودن را رعایت کنید. از مکان‌های معتبر لباس‌های به‌روز و زیبا خریداری کنید و با سلیقه خود آن‌ها را استایل کنید.

4. خلاقیت و شخصی سازی در استایل دانشجویی: هر شخصی خط فکری و باورهای خاص خود را دارد که می‌تواند آن‌ها را در استایل خود اعمال کند. خلاقیت و اصالت شخصیت را می‌توانید در ظاهر بسیاری از دانشجویان مشاهده کنید که برطبق این ویژگی شخصیتی که دارند از اکسسوری و لباس‌های خاص استفاده کرده‌اند.

5. توجه به جزئیات در استایل دانشجویی: بهتر است هر قسمت از استایل خود را با ذوق و سلیقه انتخاب کنید. هر جزء کوچک از استایل شما تاثیر زیادی بر ظاهر کلی شما دارد پس بهتر است آن‌ها را با سلیقه تمام انتخاب کنید.

6. استایل متناسب با فصل: تناسب استایل دانشجویی با فصلی که در آن هستید را رعایت کنید. در هر فصلی که هستید متناسب با شرایط آب و هوایی آن استایل خود را انتخاب کنید. همچنین استفاده از لباس‌های با رنگ متناسب با فصل را نیز فراموش نکنید.

 

استایل دانشجویی

 

نتیجه گیری

داشتن استایل دانشجویی برای رفتن به دانشگاه بسیار حائز اهمیت است. استایل دانشجویی را باید مطابق سلیقه، فرم بدنی خود، فصلی که در آن هستید و یکسری اصول و قواعد دیگر پیش برده و انتخاب کنید که در این مقاله از سایت چرم کاکتوس به بررسی کامل و جامع آن پرداخته شده است.

 

سایر مطالب مرتبط استایل

استایل مینیمال

استایل کلاسیک

۱۴۰۳/۳/۸ ۱۷:۲۰ استایل دخترانه
ثبت نظر

مقالات مرتبط

با ساختن حساب کاربری در زمان خرید صرفه‌جویی کنید

لطفا شماره همراه خود را وارد کنید

کد وارد شده در پیامک بازیابی را اینجا وارد کنید

تومان
تخفیف شما : تومان

تومان

رنگ
سایز