نتیجه‌ای یافت نشد
معرفی استایل پانک (punk) همراه با تاریخچه

معرفی استایل پانک (punk) همراه با تاریخچه

امتحان کردن استایل پانک جرات و جسارت خاصی می‌خواهد. این مدل از دل یک گروه موسیقی پدید آمده و بعد از آن طرفداران خاص خود را پیدا کرده است.

اگر اهل ریسک هستید و می‌خواهید خود واقعی‌تان را نشان دهید این استایل را امتحان کنید. در این استایل باید لباس‌های پاره همراه با زنجیر و اکسسوری‌های فلزی بپوشید، آرایش تند کنید و مدل موهای عجیب غریب داشته باشید. این استایل ظاهر شما را متفاوت، جسور و سرکش نشان می‌دهد.

اگر می‌خواهید بدانید برای داشتن استایل پانک چه نوع کیف زنانه لازم است یا توجه به چه نکاتی مهم است یا اصلا استایل پانک چیست و از کجا آمده، در ادامه ما را همراهی کنید. قبل از هرچیزی لازم است بگوییم که طرفداران استایل پانک دخترها و پسرهای جوان اهل ریسک هستند که می‌خواهند نسبت به بقیه متمایز دیده شوند.

 

استایل پانک چیست؟

ریشه این استایل از انگلستان و از یک گروه موسیقی آمده است. طرفداران این استایل، لباس‌های پاره، ژاکت چرمی و شلوار جین تنگ را به عنوان آیتم‌های اصلی لباس خود انتخاب می‌کنند. آن‌ها به جای کفش چرم مردانه پوتین‌های نظامی را انتخاب می‌کنند. حتی خانم‌ها هم از پوتین‌های نظامی به عنوان کفش زنانه برای خود استفاده می‌کنند.

خاص بودن استایل پانک فقط محدود به لباس نیست؛ حتی در انتخاب اکسسوری هم باید خاص باشید. حتی باید آرایش شما هم خاص و متفاوت باشد. شما با رعایت این موارد ساده می‌توانید استایل پانک داشته باشید.

 

استایل پانک چیست

 

لازم است به این نکته اشاره کنیم که استایل پانک در طول زمان، تغییرات زیادی کرده است و تنها چیزی که در آن باقی مانده روحیه‌ی عصیان‌گر و خلاقانه‌ای است که همچنان در آن وجود دارد. از زمانی که استایل پانک در دهه 1970 میلادی معرفی شد تا به امروز در سراسر جهان بسیار معروف شده و طرفداران خود را پیدا کرده است.

استایل پانک به شما اجازه می‌دهد که بدون هیچ ترسی خود واقعی‌تان را به سایرین نشان دهید و از این‌که متفاوت جلوه کنید ترس و ابایی نداشته باشید. پانک استایلی است که می‌تواند از خلاقیت شما هم بهره ببرد. بنابراین در این استایل محدودیتی وجود ندارد و می‌توانید با تلفیق کمی خلاقیت، استایل خاص‌تری داشته باشید.

شاید این استایل در کشور ما طرفداران زیادی نداشته باشد و شما جزو معدود افرادی باشید که دوست دارید آن را امتحان کنند. بنابراین ممکن است فکر کنید برای انتخاب آیتم‌های این استایل با کمی چالش روبه‌رو می‌شوید اما نگران نباشید ما هر چه که لازم است را به شما خواهیم گفت.

 

شروع استایل پانک از کجا بوده است؟ تاریخچه استایل پانک

اگر دوست دارید بدانید این استایل از کجا آمده که البته بهتر است بدانید، در این دو پاراگراف به شما خواهیم گفت.

هم‌زمان با ظهور سبک موسیقی پانک در اواسط دهه 1970 میلادی از استایل پانک هم رونمایی شد. در آن زمان جوانان انگلیسی از لحاظ اقتصادی و اجتماعی در شرایط خوبی نبودند و موسیقی پانک را به عنوان یک ابزار برای بیان خشم و اعتراض خود انتخاب کردند.

بعدها این استایل به دست طراحان مد رسید و ویوین وست‌وود یکی از طراحان برتر مد بریتانیایی بود که پیشگام این استایل شد. این طراح بزرگ طراحی استایل‌های خاص و نامتعارف مثل پیراهن و شلوارهای پاره پاره را شروع کرد.

روی شلوارهای جین هم از سنجاق و زنجیر استفاده کرده بود و به آن هویت بصری بخشیده بود. جوانان هم به سرعت از این طرح استقبال کردند و به این ترتیب این استایل هم‌زمان با گسترش سبک موسیقی پانک، در بین سایر کشورها مثل آمریکا رواج پیدا کرد. در آن جا هم از این سبک استقبال خوبی صورت گرفت و طولی نکشید که سراسر جهان طرفدار این استایل خاص و متفاوت شدند.

 

تاریخچه استایل پانک

 

معرفی آیتم های خاص استایل پانک

برای این‌که یک استایل پانک داشته باشید، دقت در انتخاب آیتم‌های لباس تا اکسسوری‌ها نیز اهمیت زیادی دارند. پس این موارد را با دقت بخوانید تا یک استایل بی‌نقص داشته باشید. مثلا بعضی آیتم‌ها در عین راحت بودن در این استایل جایی ندارند. صندل زنانه برای خانم‌ها یکی از مواردی است که بسیار راحت است اما جایی در این استایل برای خانم‌ها نخواهد داشت.

 

ژاکت چرمی

یکی از آیتم‌های استایل پانک، ژاکت چرمی است که بیانگر شورش و عدم انطباق است. این آیتم ظاهری خشن و تند دارد که می‌تواند به خوبی قصد و منظور طرفداران را نشان دهد. پوشیدن یک کت چرمی در زمانی که استایل پانک مد شد نشان دهنده مخالفت با هنجارها و انتظارات اجتماعی در مورد سبک پوشش بود. البته این آیتم هنوز هم در استایل پانک وجود دارد.

از آن‌جایی که در فرهنگ پانک توجه به هویت شخصی هر فرد و بیان اعتقادات فردی او اهمیت زیادی دارد انتخاب کت چرمی به‌عنوان یکی از آیتم‌های استایل می‌تواند آن‌ها را به هدف‌شان نزدیک کند. این کت را دختران و پسران می‌توانند به‌راحتی برای استایل خود انتخاب کنند و خوشبختانه این آیتم در اکثر فروشگاه‌ها قابل خرید است. این بدین منظور است که خرید آیتم‌های استایل پانک، اصلا سخت نیست.

گروه‌هایی مثل The Ramones،The Sex Pistols و The Clashجزو گروه‌هایی بودند که کت چرمی را در اجراهای خود می‌پوشیدند. جالب است بدانید در گروه The Ramones، اعضای گروه اسم خود را هم پشت آن حک می‌کردند.

علاوه بر کت‌های چرمی که این گروه از افراد می‌پوشیدند، دسته دیگری از گروه‌ها و افراد هم بودند که از سبک DIY پیروی می‌کردند. آن‌ها به جای پوشیدن ژاکت چرم، تکه و دکمه‌های دست‌ساز را روی لباس خود می‌دوختند. این هم سبک دیگری از بیان اعتراض این گروه‌ها بود.

 

ژاکت چرمی در استایل پانک

 

پیراهن چهارخانه

همان‌طور که گفتیم انتخاب آیتم برای استایل پانک آنقدرها هم سخت نیست؛ یعنی در واقع اصلا سخت نیست. چون شما می‌توانید به‌راحتی یک پیراهن چهارخانه تهیه کنید و یک قدم به داشتن استایل پانک نزدیک شوید. ست پیراهن چهارخانه با شلوار چهارخانه هم یکی از گزینه‌هایی است که می‌توانید در نظر داشته باشید. توجه داشته باشید که پیراهن شما باید دکمه‌های باز داشته باشد و آستین‌های آن هم پاره باشند.

 

شلوار زاپ دار و چرم

شلواری که برای این استایل انتخاب می‌کنید، باید حتما پارگی یا زاپ داشته باشد. معمولا شلوارهایی که سر زانوی آن‌ها پاره است، گزینه خوبی برای این استایل هستند. سعی کنید برای این استایل جین مشکی پاره را انتخاب کنید. حتما توجه کنید که روی جین شما پارگی حالت ناهموار و نامنظم داشته باشد تا به فرهنگ این استایل نزدیک‌تر شوید.

یکی دیگر از آیتم‌های چرمی که در این استایل وجود دارد، شلوار چرم است. شلوار چرمی که انتخاب می‌کنید حتما باید اسکینی باشد. این شلوار را می‌توانید با کت چرم و پیراهن چهارخانه استایل کنید.

حتی شما می‌توانید از کیف چرم زنانه هم برای تکمیل استایل خود استفاده کنید.

 

لباس پینه یا وصله دار

قبل‌تر در مورد لباس‌های وصله‌دار صحبت کردیم. لباس‌هایی که یک تکه پارچه جداگانه روی آن‌ها دوخته شده است. در ایران هم می‎توانید این لباس‌ها را پیدا کنید. حتی مدتی این مدل لباس‌های وصله‌دار مد شده بود و افراد بدون آن‌که بدانند از چه مدی پیروی می کنند طرفدار آن شده بودند. اگر لباس وصله‌دار مناسب سلیقه خود را پیدا نکردید، فقط کافیست یک تکه از دیگر لباس‌ها یا حتی کیفتان را به آن لباس بدوزید.

 

تی شرت

تی‌شرتی که برای استایل پانک استفاده می‌کنید باید طرح‌های گرافیکی داشته باشد. انتخاب تی‌شرت اهمیت زیادی دارد و باید حتما طرح‌دار و شلوغ باشد. هر مدل تی‌شرتی که دوست دارید را انتخاب کنید و بدون ترس آن را بپوشید. هدف استایل تانک در واقع این است که خودتان باشید و خودسانسوری نداشته باشید.

 

تی شرت در استایل پانک

 

 

اکسسوری ها

اکسسوری در استایل پانک نقش مهمی دارد. در واقع چیزی که استایل پانک شما را تکمیل‌تر خواهد کرد انتخاب اکسسوری مناسب است. اکسسوری‌هایی مثل پیکسل، زنجیر، دکمه، سنجاق قفلی و... .

برای مثال می‌توانید یک سنجاق قفلی بردارید و از آن برای تزیین کت چرمی، شلوار جین و یا حتی تی‌شرت خود استفاده کنید. حتی پسرها می‌توانند سنجاق قفلی را روی کیف چرم مردانه یک‌طرفه یا مدل کراس بادی خود نصب کنند.

 

اکسسوری استایل پانک

 

کفش در استایل پانک

کفش در استایل پانک باید چگونه باشد؟ عموما کفش‌های این استایل به رنگ مشکی بوده و ساده هستند. بنابراین انتخاب کفش چرم می‌تواند گزینه خوبی باشد. انتخاب یک کفش چرم مردانه که ساق بلندی هم دارد گزینه مناسبی است. خانم‌ها هم می‌توانند از کفش چرم زنانه استفاده کنند.

 

معرفی مدل های مختلف استایل پانکی

نکته جالب در مورد استایل پانکی این است که این استایل شاخه‌های مختلفی دارد و دچار تغییرات فراوانی هم شده است. هر کدام از این شاخه‌ها، فرهنگ، آداب، سبک موسیقی، روش لباس پوشیدن و فلسفه خودشان را دارند.

 

استایل فانکی

استایل فانکی سبک عجیب و غریبی از پوشش است. مثلا یک کت که از پارچه‌های مختلف به‌طور عجیب و غریبی به هم دوخته شده‌اند و رنگ‌های مختلفی در آن به کار رفته است.

 

استایل فانکی

 

آنارکو پانک

گفتیم در استایل پانک، چرم نقش مهمی دارد البته بجز استایل آنارکو پانک. طرفداران این سبک مخالف حیوان آزاری و سلاخی هستند بنابراین لباس چرم نمی‌پوشند. لباس این افراد متشکل از جین مشکی، تی‌شرت بنددار و پوتین است.

 

سلتیک پانک

طرفداران سبک سلتیک پانک موی کوتاه دارند و در کنار سایر لباس‌های استایل پانک، لباس ورزشی هم می‌پوشند.

 

کاو پانک

لباس‌های طرفداران سبک کاو پانک شبیه لباس‌های گاوچران و وستر‌ های قدیمی است. آن‌ها شلوار جین را با چکمه کابویی می‌پوشند و در پیراهن‌هایشان هم پارچه‌های تکه‌ای به کار رفته است.

 

هاردکور پانک

طرفداران این سبک متفاوت‌تر از بقیه هستند. موسیقی‌هایی که گوش می‌دهند غیر رسمی‌تر از شاخه‌های دیگر است و همچنین لباس‌هایشان نیز پیچیدگی خاصی دارد.

 

پانک وحشتناک و deathrock

آیتم‌هایی که طرفداران این سبک استفاده می‌کنند، از مدل لباس و اکسسوری گرفته تا آرایش صورت، ترسناک است به مانند اسم این گروه. مدل موهای خاص و چند رنگ، تی‌شرت با نوشته‌های ترسناک و عجیب و غریب و جوراب‌هایی با طرح‌های عجیب از جمله این آیتم‌ها هستند.

 

نتیجه گیری

در این مقاله از سایت چرم کاکتوس شما را به‌طور کامل با استایل پانک، تاریخچه و آیتم‌های مختلف آن آشنا کردیم. همچنین در مورد سبک‌های مختلف و طرفداران خاص آن هم صحبت شده است.

اگر شما هم طرفدار بعضی از آیتم‌های خاص این استایل هستید و برخی دیگر را نمی‌پسندید؛ نگران نباشید. چرا که می‌توانید با همان چند آیتم یک استایل مشابه سبک استایل پانک داشته باشید. یادتان باشد که استایل پانک با خلاقیت همراه است. لازم نیست برای داشتن استایل پانک از اقلام ترسناک آن استفاده کنید. می‌توانید از ساده‌ترین آیتم‌های آن استفاده کنید.

 

سایر مقالات مرتبط

استایل گرانچ

استایل تامبوی

کیف 2024

۱۴۰۳/۳/۱۶ ۱۰:۴۷ استایل دخترانه استایل مردانه
ثبت نظر

مقالات مرتبط

با ساختن حساب کاربری در زمان خرید صرفه‌جویی کنید

لطفا شماره همراه خود را وارد کنید

کد وارد شده در پیامک بازیابی را اینجا وارد کنید

تومان
تخفیف شما : تومان

تومان

رنگ
سایز