نتیجه‌ای یافت نشد
6 نوع کفش مردانه - بهترین کفش برای هر مناسبت

6 نوع کفش مردانه - بهترین کفش برای هر مناسبت

کفش مجلسی چرم مردانه مجلسی هر لباسی را، چه لباس رسمی و چه غیررسمی، مناسب جلوه می دهد. بهترین کفش مجلسی برای مردان نه تنها شیک بلکه کاربردی نیز هستند. همه می خواهند بهترین کفش های خود را به پا کنند، اما همه نمی دانند چگونه. شما نمی توانید وسط یک رویداد رسمی یک استایل فشن داشته باشید. مدل های مختلف کفش مردانه، مناسب موقعیت ها و لباس های مختلف است. برخی از کفش‌ها فقط در مراسم رسمی پوشیده می‌شوند و برخی دیگر را هرگز نباید در یک مراسم با کراوات مشکی پوشید.

در این مقاله از چرم کاکتوس، نگاهی به هشت نوع کفش مردانه مجلسی که هر مردی باید در کمد خود داشته باشد، می اندازیم. این کفش های مردانه مجلسی، ظاهری شیک به هر لباسی می دهند. کفش‌ مجلسی چرم مردانه باید بدون سن باقی بمانند و تقریباً با هر سبک لباسی که می‌پوشید متناسب باشند. چه آن سبک رسمی باشد، چه غیر رسمی یا هر چیز دیگری. کفش‌ مجلسی مشکی یا قهوه‌ای با روکش چرمی یا جیر براق همیشه یک گزینه مطمئن هستند.

 

  1. کفش آکسفورد

کفش آکسفورد نقطه شروع خوبی برای خرید کفش چرم مردانه مجلسی می باشد. این یک کفش ساده است که آنقدر همه کاره است که می توان آن را تقریباً در همه جا پوشید. بسته به رنگ و مدل، آنها را می توان لباس مناسب هماهنگ کرد. این کفش چرم در دهه 1800 در بین دانشجویان دانشگاه آکسفورد محبوبیت پیدا کرد. مشخص ترین ویژگی های کفش آکسفورد بند بسته، پاشنه کم و پنجه بلند است. این در چهار سبک مختلف عرضه می شود، اما رایج ترین سبک آن Cap Toe Oxford است. این سبک از کفش مردانه اغلب برای مراسم رسمی پوشیده می شود.

 

 

کفش چرم

  1. کفش مردانه دربی

کفش چرم مردانه دربی اغلب با کفش های آکسفورد اشتباه گرفته می شوند. زمانی که ویژگی های متمایز آنها را بدانید کاملاً متفاوت هستند. کفش های دربی بر خلاف آکسفورد دارای سیستم بند باز هستند. این بدان معنی است که vamp (بخش بالای کفش که پا را می پوشاند) به دو نیم و بند می شود. بند پهن‌تر و راحت‌تر این کفش مردانه را غیررسمی‌تر می‌کند. طرح های چرمی صاف به هر لباسی ظاهری جلا می دهد. یک دربی ساده همه کاره ترین گزینه است زیرا می تواند یک کفش رسمی یا غیر رسمی باشد.

 

 

کفش چرم مردانه

 

  1. بوت مردانه چلسی

این بوت های مردانه بدون بند مینیمال هستند. آنها در قرن نوزدهم ایجاد شدند و در چلسی لندن محبوبیت یافتند، جایی که نام خود را به دست آوردند. آن‌ها از آن زمان تا کنون جزء اصلی کمد لباس‌های مردانه بوده‌اند. بوت مردانه چلسی به طور سنتی از چرم ساخته می شوند، اما می توان آن را در نوع جیر نیز یافت. بوت مردانه چلسی محکم است و درست از ناحیه مچ پا باریک می شود تا از حجم دادن به آن جلوگیری شود. پنل کناری الاستیک روی کفش به آن ها تناسب راحتی می دهد تا بتوانید تمام روز را در آن سپری کنید.

 

 

بوت مردانه

 

  1. کفش مردانه لوفر

خاستگاه Loafer کمی مبهم است زیرا انواع مختلفی از کفش در بسیاری از فرهنگ ها در تاریخ پوشیده شده است. بومیان آمریکا از کفشی مشابه کفش راحتی به نام موکاسین استفاده می کردند. در اروپای شمالی نیز انواع مختلفی از این کفش را داشتند.

 

 

کالج

  1. بوت مردانه مجلسی

بوت مردانه مجلسی باریک است و ظاهری زیبا دارد که شبیه به کفش های آکسفورد یا دربی است. آنها از دوران ویکتوریا شیک بوده اند و هنوز هم گزینه ای مد روز هستند که بسیاری از آنها امروزه استفاده می کنند. آنها کفش های خوبی برای پوشیدن در ماه های سرد زمستان هستند. نیم بوت مردانه مجلسی بیشتر جنبه غیر رسمی کفش مردانه دارند و پوشیدن آن با کت و شلوار توصیه نمی‌شود. این بوت ها به خوبی با لباس های غیررسمی مانند شلوار جین یا شلوار ست می شوند. آنها فوراً کمی پیچیدگی را به یک لباس ساده اضافه می کنند.

 

بوت مردانه

 

  1. بوت مردانه چوکا

بوت Chukka در اصل در دهه 1940 در بریتانیا به عنوان کفش غیررسمی پوشیده می شدند. امروزه، این سنت ادامه دارد و بوت ها هنوز هم با لباس های رسمی و غیررسمی ست می شوند. طراحی باز و بلند تا مچ پا است که به این کفش راحت اجازه می‌دهد تا از نظر سبک متنوع‌تر باشد. بوت چوکا بسته به حالتی که انتخاب می‌کنید می‌تواند یک کفش چرم مردانه رسمی یا غیررسمی باشد. یک زیره مناسب باعث می شود که کفش راحت تر و راحت تر باشد. این بوت مردانه محبوب هم در جنس چرم و هم در جنس جیر خوب به نظر می رسند.

 

 

بوت مردانه

نظرات نهایی در مورد کفش مردانه

شاید نام کفش بروگ را نیز شنیده باشید. بروگ ها در واقع نوعی از کفش مردانه نیستند، بلکه یک ویژگی تزئینی هستند. اولین بار توسط کارگران ایرلندی و اسکاتلندی در دهه 1800 پوشیده شد.

 

انواع مختلفی از کفش مجلسی بروگ برای مردان وجود دارد:

Full Brogue - این کفش بسیار تزئینی هستند.

Half Brogue - اختراع شرکت John Lobb، نیم بروگ ها دارای طرح مدالیون سوراخ دار در جلوی کفش هستند.

Quarter Brogue - این کفش ها دارای حداقل جزئیات سوراخ شده در درز کلاه هستند.

کفش‌ چرم مردانه مجلسی یکی از لوازمی است که هر مردی باید در جاکفشی خود داشته باشد. کفش مناسب، یقه پیراهن و یک ساعت مناسب می تواند شما را بی دردسر شیک نشان دهد. بیشتر کفش های مجلسی می توانند رسمی یا غیر رسمی مانند کفش آکسفورد باشند. برخی کفش ها، فقط در رویدادهای خاص قابل استفاده هستند. هرچه بیشتر در مورد کفش های مجلسی بدانید، استایل شما بهتر می شود.

۱۴۰۱/۲/۲۷ ۱۲:۴۵ ۲۵۱

امتیاز دهید

ثبت نظر

مقالات مرتبط

با ساختن حساب کاربری در زمان خرید صرفه‌جویی کنید

لطفا شماره همراه خود را وارد کنید

کد وارد شده در پیامک بازیابی را اینجا وارد کنید

تومان
تخفیف شما : تومان

تومان

رنگ
سایز