نتیجه‌ای یافت نشد
آشنایی با استایل مونوکروم یا تک رنگ

آشنایی با استایل مونوکروم یا تک رنگ

هر سال شاهد ترند شدن یک استایل یا پوشش خاص همراه با کیف دستی یا سایر لوازم جانبی در دنیای مد و فشن هستیم که در سال‌های بعد کاملا منسوخ می‌شود.

اما استایل مونوکروم یا تک رنگ از جمله استایل‌هایی است که از سال‌های قبل و در حدود 60 سال پیش رواج پیدا کرد اما نه تنها منسوخ نشد بلکه هرساله طرفداران این سبک از پوشش بیشتر می‌شود.

اما استایل مونوکروم چه استایلی است؟ مشخصه‌های آن چیست؟ استفاده از این سبک برای چه افرادی مناسب است؟ برای پوشش به سبک مونوکروم لازم است چه اطلاعاتی داشته باشیم؟

همه این‌ها سوالاتی هستند که ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کنند. ما این مقاله از سایت چرم کاکتوس را به معرفی سبک مونوکروم و ویژگی‌های خاص آن اختصاص داده‌ایم تا بتوانیم شما را در انتخاب بهترین سبک پوشش راهنمایی کنیم و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهیم.

تا پایان مطالب با ما همراه باشید.

 

معرفی استایل مونوکروم یا تک رنگ

بارها فشن استایلیست‌ها یا افراد مشهور را در تلویزیون، روزنامه یا شبکه‌های اجتماعی دیده‌اید که لباس آن‌ها یک‌دست مشکی بوده یا از یک تناژ رنگ در لباسی که پوشیده است استفاده کرده است.

این همان استایل مونوکروم است.

برای درک بهتر این سبک استایل به معنی لغوی آن دقت کنید. مونوکروم در واقع از دو واژه مونو+کروم تشکیل شده است که مونو به معنای تک و کروم که از کروماتیک گرفته شده است به معنای رنگ است.

استایل مونوکروم در واقع همان استایل تک رنگ است. یعنی کل لباس‌هایی که برای پوشیدن انتخاب می‌کنید اعم از کت و شلوار، بولیز و دامن، پیراهن و... یک‌رنگ و یک‌دست هستند.

این مربوط به اکسسوری‌هایی که استفاده می‌کنید، کیف جرم زنانه‌ یا کیف دستی که استفاده می‌کنید و کفش و صندل چرم زنانه ای که می‌پوشید نیز می‌شود.

ممکن است فکر کنید پوشیدن لباس‌های سرتا پا یک‌رنگ جلوه خوبی ندارد و تیپی بسیار ساده و پیش‌پا افتاده برای شما خواهد بود.

اما اگر بگوییم این‌طور نیست و اگر با دانش پوشیدن لباس مونوکروم آشنا شوید قطعا نظرتان در مورد این سبک پوشش عوض خواهد شد و چه بسا یکی از طرفداران پر و پا قرص این استایل خواهید شد.

برای استفاده از سبک مونوکروم لازم نیست کل لباس‌هایتان یک رنگ باشد. در این سبک شما می‌توانید از یک رنگ اصلی و رنگ‌های نزدیک به آن و در همان طیف رنگ استفاده کنید.

در واقع می‌توان گفت سبک مونوکروم سبک بازی با سایه، تن و طیف رنگ‌ها است. که این می‌تواند برای شما بسیار جذاب باشد.

توجه داشته باشید که در این استایل، استفاده از رنگ‌های متضاد ممنوع است و نباید از آن استفاده شود.

 

معرفی استایل مونوکروم یا تک رنگ

 

انتخاب رنگ مناسب در مونوکروم استایل

اگر می‌خواهید از استایل مونوکروم برای انتخاب لباس‌های خود پیروی کنید تنها قسمت سختی که در انتظار شما است، انتخاب رنگی است که به شما بیاید.

قطعا در طول سال‌های گذشته این تجربه را کسب کرده‌اید که چه رنگ‌ لباسی به شما می‌آید، چه رنگی را نباید استفاده کنید و چه رنگ‌هایی شما را جذاب‌تر می‌کند.

با تکیه بر این تجربه رنگ اصلی لباس‌های شما انتخاب می‌شود. بعد از این مرحله کافیست رنگ‌های طیف رنگ اصلی را پیدا کرده و آن را تهیه کنید.

این را نیز در نظر داشته باشید که تغییر فصل بر روی رنگ پوست شما تاثیرگزار است و رنگ‌دانه‌های پوست در هر فصل سال تغییراتی جزئی دارند. پس بهتر است برای هر فصل متناسب با رنگ پوست خود بهترین رنگی که به شما می‌آید را انتخاب کنید.

اگر در این مرحله اشتباه کنید، استفاده از این استایل نه تنها تاثیری در جذابیت هرچه بیشتر شما نخواهد داشت، بلکه نتیجه‌ی معکوس نیز خواهد داشت.

 

 

 

رنگ‌های مورد استفاده در استایل مونوکروم

پیروی از استایل مونوکروم پیروی از یک رنگ مشخص و خاص نیست. در واقع شما می‌توانید از هر رنگی که به شما می‌آید استفاده کنید.

این بستگی به مکانی دارد که می‌خواهید در آن حضور داشته باشید. اگر لازم است از لباس‌های تیره استفاده کنید بهتر است سراغ رنگ مشکی یا سرمه‌ای بروید.

اما در صورتی‌که به یک دورهمی دوستانه می‌روید یا مجلسی که به آن دعوت هستید غیررسمی است می‌توانید از رنگ‌های روشن و تیپ رنگی استفاده کنید.

بهتر است در این سبک رنگی اصلی که به شما می‌آید را به‌عنوان رنگ پایه قرار دهید و رنگ‌های هم طیف آن را پیدا کنید.

انتخاب بهترین رنگ لباس برای شما رنگی است که به پوست شما بیاید و متناسب با مکانی که می‌خواهید به آن‌جا بروید انتخاب شود.

در این استایل نمی‌توان گفت بهترین رنگ کدام است چون این به شما بستگی دارد. اما می‌توانیم به پرطرفدارترین رنگ‌ها در این استایل اشاره کنیم.

رنگ‌های مشکی، طوسی و خاکستری، سورمه‌ای و آبی، سفید، کرم، قهوه‌ای قرمز و صورتی پرطرفدارترین‌ها هستند.

بدیهی است که لباس‌های با رنگ‌های تیره‌تر مانند مشکی، سورمه‌ای و طوسی و خاکستری برای مجالس رسمی مخصوصا برای آقایان مناسب‌تر هستند که زیبایی خاصی دارند.

اما رنگ‌های روشن مانند سفید، صورتی و قرمز رنگ‌های دلخواه خانم‌ها هستند که استفاده از آن‌ها معمولا در فصول گرم سال مانند تابستان و بهار رواج بیشتری دارند.

علاوه بر این استفاده از این رنگ لباس‌ها در مجالس غیررسمی، مهمانی‌ و دورهمی‌ها رواج بیشتری دارد.

 

معرفی استایل مونوکروم یا تک رنگ

 

آیا هرکسی با هر تیپ بدنی می‌تواند از استایل مونوکروم استفاده کند؟

شاید فکر کنید فقط افرادی که لاغر هستند یا قد کشیده‌ای دارند می‌توانند از استایل مونوکروم را برای خود انتخاب کنند.

اگرچه در دنیای امروزه به دلایل مختلف سعی در ترویج استایل بدنی خاصی است و همه را به پیروی از یک سبک زندگی دعوت می‌کنند، اما خبر خوب این است که استایل مونوکروم برای تمامی افراد با هر تیپ بدنی مناسب و قابل استفاده است.

اگر قدی بلند دارید یا کوتاه قد هستید، اضافه وزن دارید یا بدنی لاغراندام و استخوانی دارید هیچ فرقی نمی‌کند.

فقط کافیست بر اساس اصول ساده‌ای که برای مونوکروم استایل تعریف شده است، بهترین و مناسب‌ترین رنگ را به‌عنوان رنگ اصلی و پایه انتخاب کنید و لباس‌های خود را به‌صورت یک‌رنگ یا هم‌ طیف با هم تهیه کنید.

یکی از ویژگی‌های مهم تیپ مونوکرومی این است که شما می‌توانید با تغییراتی جزئی در تن رنگ، طرح لباس، سایه و ویژگی‌هایی این چنین فرم خاصی به بدن خود بدهید.

برای درک بهتر این موضوع به مثال زیر توجه کنید.

افرادی که قد کوتاه‌تری دارند می‌توانند از یک شلوار رنگ روشن‌تر نسبت به رنگ پایه و اصلی لباس خود استفاده کنند. این به شما کمک می‌کند تا قدتان بلندتر به‌نظر برسد.

استفاده از رنگ‌های یک‌دست، شما را لاغرتر و کشیده‌تر نشان می‌دهد.

اگر شلوار یا لباس‌های نیم تنه پایین را پررنگ‌تر انتخاب کنید، چاق‌تر به‌نظر خواهید رسید.

 

استایل مونوکروم

 

نکات مهم در استایل مونوکروم

پوشش شما در واقع معرف شماست. این‌که چه لباسی را در چه مکانی بپوشید بسیار مهم است.

علاوه بر این داشتن یک استایل خوب و شیک نقش مهم و موثری در حفظ و برقراری روابط شما دارد.

استایل مونوکروم اگر درست و اصولی انتخاب شود می‌تواند بهترین استایل برای شما باشد. در ادامه اصولی که در استایل مونوکروم باید رعایت شود بیان شده است.

- رعایت تعادل

- انتخاب رنگ با توجه به رنگ پوست

- تیپ بدنی

- وسایل جانبی و اکسسوری

- کفش چرم زنانه، کیف چرم زنانه و کمربند چرم زنانه

 

تعادل در مونوکروم استایل:

مهم‌ترین و اصلی‌ترین نکته در انتخاب هر سبک و استایلی، رعایت و حفظ تعادل است. نوع لباس و رنگ‌هایی که انتخاب می‌کنید باید وجه خوبی داشته باشند و ذوق شما یا کسی که شما را نگاه می‌کند را کور نکند.

لباس شما باید حس خوب را القا کند وگرنه می‌توان گفت انتخاب شما نادرست است.

برای مثال اگر رنگ لباس شما سبز یا نارنجی است، پوشیدن کفش نارنجی و سبز روشن انتخاب خوبی نخواهد بود. پس بهتر است از کفش یا کیفی استفاده کنید که رنگ ملایم‌تری داشته یا از رنگ سبز روشن به‌صورت ترکیبی در آن استفاده شده است.

تعادل در مونوکروم استایل

 

انتخاب رنگ با توجه به رنگ پوست:

در پاراگراف‌های قبل به اهمیت انتخاب رنگ لباس متناسب با رنگ پوست اشاره کردیم.

پس این نکته را حتما و قبل از هرچیزی در نظر داشته باشید که بهترین رنگ لباس شما رنگی است که به رنگ پوست شما بیاید. شما را سرحال و سرزنده نشان دهد و خود شما حس خوبی داشته باشید.

انتخاب رنگ لباس شما اگر اشتباه باشد، تاثیر منفی در زیبایی استایل شما خواهد داشت.

 

توجه به تیپ بدنی:

در استایل مونوکروم چون از رنگ‌های یک‌دست و شبیه استفاده می‌شود، شما را لاغرتر و قد را کشیده‌تر نشان می‌دهد. اما با این وجود بازی با سایه‌ و رنگ‌ها به‌صورت حرفه‌ای می‌تواند با ایجاد خطای دید تیپ بدنی شما را تغییر بدهد.

فقط کافیست اطلاعات خود را در این زمینه ارتقا دهید.

 

نوع وسایل جانبی و اکسسوری‌هایی که در استایل مونوکروم استفاده می‌شود:

اگر علاقه خاصی به استفاده از اکسسوری چرم دارید خبر خوب برای شما این است که در مونوکروم استایل می‌توانید از هرگونه اکسسوری که می‌خواهید می‌توانید استفاده کنید. اما باید به رنگ و طیف رنگی لباس خود توجه داشته باشید و اکسسوری را متناسب با آن انتخاب کنید.

به‌طور مثال اگر از لباس‌های رنگ روشن و گرم مانند نارنجی استفاده می‌کنید می‌توانید از گردنبند، گوشواره یا دستبند طلای زرد استفاده کنید.

اما مناسب‌ترین رنگ اکسسوری برای لباس‌هایی با رنگ سرد، طلای سفید یا نقره است. یا اکسسوری شما می‌تواند ترکیبی از طلای سفید یا زرد و مرواریدهای رنگی باشد.

شما می‌توانید متناسب به لباسی که پوشیده‌اید از گردنبند، دستبند، گوشواره، انگشتر، ساعت، دستمال سر، دستمال گردن، پابند و... استفاده کنید.

تعادل در استفاده از اکسسوری را فراموش نکنید. اکسسوری‌های بزرگ و سنگین گاهی بدترین تاثیر را بر روی استایل شما خواهند گذاشت.

استایل مونوکروم

 

استفاده از کیف، کفش و کمربند مناسب:

خرید کفش چرم زنانه مناسب، خرید کیف چرم زنانه یا کیف‌ دستی و استفاده از یک کفش یا بوت زنانه مناسب زیبایی استایل شما را چند برابر خواهد کرد.

سعی کنید کفشی که انتخاب می‌کنید به پای شما راحت باشد. خرید کفش بزرگ یا کوچک‌تر نسبت به سایز پای شما، باعث می‌شود احساس راحت و خوبی نداشته باشید و این کاملا در چهره و استایل شما مشخص خواهد بود.

کفش باید متناسب با لباسی که پوشیده‌اید و رنگ لباس انتخاب شود. گاهی انتخاب کفش هم‌رنگ با لباس بدترین ضربه را به استایل شما وارد می‌کند پس در انتخاب آن دقت کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید که لازم نیست کفش شما طرح و مدل خارق‌العاده‌ای داشته باشد.

 

گاهی یک جفت کفش ساده مناسب‌ترین انتخاب برای شما خواهد بود.

استفاده از یک کیف دستی چرم زنانه یا کیف چرم زنانه می‌تواند بر وقار و متانت شما بیافزاید. کیف چرم زنانه و کفش چرم زنانه (کفش پاشنه دار چرم زنانه، کفش اسپرت چرم زنانه و ...) ورنی ست اگر با لباس شما متناسب باشد، انتخاب خوبی برای شما خواهد بود.

اگر شومیز و دامن بلند پوشیده‌اید که شومیز کمی به تن شما گشاد است استفاده از یک کمربند با سگک زیبا و رنگ متناسب با رنگ لباستان برای شومیز، زیبایی استایل شما را دو چندان خواهد کرد.

 

تاثیر بافت و نوع پارچه بر روی استایل مونوکروم

از هر سبک و استایل پوششی که پیروی می‌کنید، تاثیر بافت و نوع جنس پارچه بر بهتر شدن استایلتان را دست‌کم نگیرید.

این تاثیر در مونوکروم استایل بیشتر مشهود است.

سبک مونوکروم سبک بازی با رنگ‌ها و شناخت تناژ و طیف رنگ است. اما اگر احساس می‌کنید لباس شما زیادی یک‌رنگ و یک‌نواخت است می‌توانید پیراهن، تاپ، سارافون یا قسمتی دیگر از لباس خود را از جنس و بافتی متفاوت انتخاب کنید.

گاهی تغییر یک قسمت از پوشش شما به نوع طرح‌دار یا با الگوی متفاوت، زیبایی و جذابیت شما را بسیار تغییر خواهد داد به‌گونه‌ای که خود شما از دیدن آن به وجد خواهید آمد.

 

استایل مونوکروم یکی از ساده‌ترین استایل‌ها است. اگرچه استایلی ساده است اما اگر با علم و سلیقه انتخاب شود، بسیار شیک و زیبا خواهد بود.

در استایل مونوکروم بهتر است از کیف زنانه، کیف دستی و کفش مناسب استفاده شود و در انتخاب آن باید دقت زیادی داشته باشید.

شما می‌توانید کیف چرم زنانه، کفش چرم زنانه، کمربند و کیف دستی خود را با بهترین جنس و کیفیت و متناسب با لباسی که پوشیده‌اید از فروشگاه چرم کاکتوس به‌صورت اینترنتی یا حضوری خریداری کنید.

 

۱۴۰۲/۴/۲۷ ۲۲:۲۱
ثبت نظر

مقالات مرتبط

با ساختن حساب کاربری در زمان خرید صرفه‌جویی کنید

لطفا شماره همراه خود را وارد کنید

کد وارد شده در پیامک بازیابی را اینجا وارد کنید

تومان
تخفیف شما : تومان

تومان

رنگ
سایز