نتیجه‌ای یافت نشد
کارهایی که برای باز کردن کفش چرم باید انجام بدیم

کارهایی که برای باز کردن کفش چرم باید انجام بدیم

کفش چرم می‌تواند انتخابی عالی و منحصربه‌فرد برای هر زن یا مرد شیک‌پوشی باشد؛ اما بعضی از افرادی که کفش چرم مردانه یا دیگر انواع کفش چرم را خریداری می‌کنند، این سوال برایشان مطرح می‌شود که آیا کفش‌های چرم جا باز می‌کنند یا خیر؟ برای باز کردن کفش‌های چرم باید چه کارهایی انجام دهیم؟

اگر شما هم یکی از آن دسته افرادی هستید که کفش چرم اسپرت یا کفش چرم زنانه خریداری کرده‌اید، باید بدانید که کفش‌های چرم شما به صورت طولی جا باز نکرده و بعد از مدتی از پهنا کمی جا باز می‌کند؛ بنابراین اگر کفش مورد نظر شما از سمت جلو یا عقب به پاهایتان فشار وارد می‌کند، باید بدانید که هیچ امیدی به جا باز کردن کفش نیست.

در ادامه همراه ما باشید تا چند راهکار برای باز کردن کفش‌های چرم به شما ارائه کنیم.

راهکارهایی برای جا باز کردن کفش چرم

در این بخش راهکارهایی مفید و موثر برای جا باز کردن کفش چرم به شما معرفی می‌کنیم و درباره این سوال که آیا کفش‌های چرم جا باز می‌کنند یا خیر در ادامه مقاله به صورت مفصل برای شما صحبت می‌کنیم.

این راهکارها شامل موارد زیر می‌شود:

 

باز کردن کفش چرم با استفاده از جوراب

یکی از راه‌های موثر برای باز کردن کفش چرم مردانه و دیگر انواع کفش‌ها این است که به جای پوشیدن تنها یک جوراب، دو عدد جوراب را روی هم بپوشید و برای مدتی به این شکل از کفش استفاده کنید تا بعد از مدتی کفش شما جا باز کرده و کش بیاید.

برای اینکه این راه بیشتر برایتان موثر واقع شود، می‌توانید از دو عدد جوراب ضخیم همراه با حرارت همزمان سشوار استفاده کنید؛ اما باید توجه داشته باشید که در فصل تابستان اینکار را در محیط خنک خانه انجام دهید تا مشکلی جدی برایتان پیش نیاید و از طرفی هم به گرم ماندن پاهایتان کمک کنید.

 

بار کردن کفش چرم با جوراب

 

باز کردن کفش چرم با استفاده از کفی کفش

اگر کفش چرم خریداری کرده‌اید که کمی تنگ بوده و برای شما ایجاد اذیت و آزار کرده، می‌توانید برای باز کردن آن از کفی کفش نو که ضخامت نسبتا زیادی دارد استفاده کنید؛ بنابراین اگر کفی کفش شما کهنه است و ضخامت آن کم شده، باید یک کفی کفش نو تهیه کنید.

 

باز کردن کفش چرم با استفاده از روش انجماد

برای استفاده از این روش باید ابتدا داخل یک نایلون مقداری آب ریخته و آن را درون کفش چرم خود قرار دهید، سپس کفش خود را درون نایلون تمیز دیگری گذاشته و آن را در فریزر و قسمتی جادار قرار دهید تا کفش تحت فشار نباشد؛ بعد از اینکار آب درون کفش کم‌کم یخ زده و با افزایش حجم باعث جا باز کردن کفش چرم زنانه و گشادتر شدن دیگر کفش‌های چرم می‌شود.

این روش را برای یک شبانه‌روز امتحان کنید و بعد از اینکه کفش را از فریزر خارج کردید، اجازه دهید تا آب درون آن کمی از حالت انجام خارج شده و سپس آن را از درون کفش خارج کنید؛ حال می‌توانید آن را پا زده و امتحان کنید و اگر هنوز هم برایتان تنگ بود برای بار دوم روش انجماد را امتحان کنید.

لازم به ذکر است که بدانید این روش برای کفش‌های چرم اصل و گران قیمت چندان پیشنهاد نمی‌شود و اجرایی کردن آن ممکن است ظاهر و شکل اصلی کفش را خراب کرده و فرم بدی ایجاد کند.

 

باز کردن کفش چرم با استفاده از روش انجماد

 

باز کردن کفش چرم با استفاده از قالب افزایش سایز کفش چرم

این راهکار یکی از روش‌های پرطرف‌داری است که بیشتر از سوی کفاش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ برای اینکار آن‌ها یک قالب سایز بزرگ‌تر از کفش چرم را داخل آن قرار داده و بعد از مدتی آن را خارج می‌کنند.

این روش کمی زمانبر است، اما نتیجه‌ی آن بسیار قابل قبول بوده و کفش چرم اسپرت یا مردانه و زنانه شما را گشادتر می‌کند. اما از دیگر روش‌های امن و مطمئن برای گشادتر کردن کفش‌های چرم که حتی قیمت بالایی هم دارند می‌توان به استفاده از قالب‌های سایز بزرگ‌تر همراه با حرارت همزمان اشاره کرد، این روش می‌تواند بدون کمترین آسیب مقداری جا در کفش شما باز کند.

قالب‌هایی که داخل کفش چرم و دیگر کفش‌ها استفاده می‌شوند در جنس‌های مختلف چوبی، فلزی و پلاستیکی موجود هستند که بعد از قرار گرفتن درون کفش‌ها با پیچ‌هایی که دارند در اندازه‌های دلخواه قابل تنظیم هستند.

 

باز کردن کفش چرم با استفاده از قالب افزایش سایز کفش چرم

 

باز کردن کفش چرم با استفاده از کاندیشر

از دیگر راهکارهایی که برای باز کردن کفش چرم از آن استفاده می‌کنند می‌توان به کاندیشر اشاره کرد. کاندیشر به شکل مایع یا به صورت دستمال‌های مخصوص در بازار یافت می‌شود. برای استفاده از کاندیشر باید آن را به سطح کفش چرم زنانه یا مردانه مالیده و بعد از گذشت 2 ساعت آن را به خوبی پاک کنید.

استفاده از کاندیشر و علاوه بر آن اسپری یا روغن مخصوص به شما کمک می‌کند تا روند گشاد کردن کفش را بهتر انجام داده و روند جا باز کردن کفش چرم مردانه یا اسپرت را سریع‌تر پیش ببرید.

 

باز کردن کفش چرم با استفاده از جو

برای عملی کردن این راهکار تنها کافی است تا مقداری جو یا هر دانه دیگری را به داخل کفش چرم خود اضافه کرده و بعد کمی روی آن آب بریزید، سپس خواهید دید که دانه‌های درون کفش شما رشد کرده و حجیم می‌شوند.

افزایش حجم دانه‌ها گشاد شدن کفش چرم مردانه یا زنانه شما را به دنبال خواهد داشت و بعد از گذشت یک روز دانه‌ها را خارج کرده و اجازه دهید کفش به خوبی خشک شود. زمانی که کفش‌ها کاملا خشک شدند آن‌ها را بپوشید تا متوجه تغییر سایز شوید.

 

باز کردن کفش چرم با استفاده از روزنامه مرطوب

برای باز کردن کفش چرم با این روش باید داخل کفش را با روزنامه مرطوب پر کنید، مقدار روزنامه‌های مرطوب باید به اندازه‌ای باشد که فضای داخل کفش را پر کند، اما نباید از طرفی به قدری زیاد باشد که فرم عادی کفش را خراب کند.

در این روش هم می‌توانید کفش خود را داخل فریزر قرار داده یا صبر کنید و بعد از گذشت یک روز که کاملا روزنامه‌ها خشک شدند، آن‌ها را از درون کفش خارج کنید.

 

باز کردن کفش چرم با استفاده از سیب زمینی

برای باز کردن کفش چرم و گشادتر کردن پهنای آن می‌توانید یک عدد سیب زمینی بزرگ را درون آن قرار داده و علاوه بر بازتر کردن آن به رفع بوی بد کفش نیز کمک کنید.

 

باز کردن کفش چرم با استفاده از الکل ایزوپروپیل یا همان الکل مالشی

برای اجرا کردن این روش می‌توانید مقدار مساوی آب و الکل را درون آب‌پاش ریخته و روی قسمت‌های تنگ کفش اسپری کنید یا به شکل دیگر عمل کرده و جوراب‌های خود را به این الکل آغشته کرده و بعد کفش‌هایتان را بپوشید و تا زمان خشک شدن الکل صبر کرده و سپس کفش‌هایتان را درآورید.

 

باز کردن کفش چرم با استفاده از الکل ایزوپروپیل

 

جمع بندی

کفش چرم بدون شک می‌تواند انتخابی عالی و بی‌نظیر برای هر خانم و آقایی باشد که به شیک‌پوشی علاقه داشته و انتخاب‌هایی بی‌عیب و نقص دارد. در زمان خرید کفش چرم مردانه یا هر کفش دیگری سعی کنید حتما به سایز آن دقت داشته باشید تا با انتخاب اشتباه باعث آزار و اذیت پاهای خود نشوید؛ چرا که پاها قلب دوم انسان هستند و باید به راحتی و سلامت آن اهمیت زیادی قائل شوید.

اما گاهی پیش می‌آید که کفش چرم اسپرت یا زنانه شما پاهایتان را کمی تحت فشار قرار دهد، در این صورت باید به دنبال راهکارهایی برای باز کردن کفش‌های خود باشید. در این مقاله سعی کردیم این راهکارها را به صورت مفید و مختصر برای شما شرح دهیم تا سلامت پاهای شما را تامین کنیم.

این نکته را به یاد داشته باشید که گشادتر شدن کفش‌های چرم شما تنها از قسمت پهنای آن‌ها بوده و جا باز کردن به شکل طولی غیرممکن است.

 

کفش کالج چرم

شستن کفش سفید

چرم چیست

۱۴۰۲/۹/۶ ۱۰:۵۲
ثبت نظر

مقالات مرتبط

با ساختن حساب کاربری در زمان خرید صرفه‌جویی کنید

لطفا شماره همراه خود را وارد کنید

کد وارد شده در پیامک بازیابی را اینجا وارد کنید

تومان
تخفیف شما : تومان

تومان

رنگ
سایز