نتیجه‌ای یافت نشد
شستن کفش سفید (چگونه کفش سفید را تمیز کنیم؟)

شستن کفش سفید (چگونه کفش سفید را تمیز کنیم؟)

کفش چرم زنانه سفید رنگ و دیگر انواع کفش‌های سفید محبوبیت زیادی در بین افراد مختلف دارند اما مسئله‌ای که استفاده از این نوع کفش‌ها را سخت می‌کند، تمیز نگه داشتن آن‌ها است.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که در زمان استفاده از کفش چرم مردانه سفید نگران کثیف شدن آن هستید، باید با روش‌های تضمینی و کاربردی تمیز کردن کفش سفید آشنا باشید تا بتوانید برای همیشه با کفش‌های سفید مثل برف در خیابان‌ها ظاهر شوید. کفش اسپرت چرم سفید و دیگر کفش‌های رنگ روشن طرف‌داران زیادی دارند چرا که رنگ سفید جذابیت زیادی به شکل ظاهری افراد می‌بخشد و از طرفی با هر نوع تیپ و استایلی ست می‌شود.

برای آشنایی با روش‌های تضمینی شستن کفش سفید تا انتهای این مقاله از سایت چرم کاکتوس همراه ما باشید.

 

روش های کاربردی برای تمیز کردن کفش سفید

اگر شما هم جزو طرف‌داران کفش چرم زنانه سفید و دیگر انواع کفش‌های رنگ روشن هستید، بی‌شک باید برای حفظ ظاهری تمیز و زیبا با روش های اصولی تمیز کردن کفش سفید آشنا باشید.

به همین منظور در ادامه، برخی از این روش‌های تضمینی برای تمیز کردن کفش چرم مردانه سفید و دیگر انواع کفش‌های این رنگ برای شما کاربران عزیز ارائه شده است:

 

شستن کفش چرم سفید

استفاده از شامپو

برای پاک کردن لکه‌های روغنی و چرب از روی کفش کالج چرم سفید و دیگر انواع کفش‌ها می‌توانید از یک شامپوی ملایم، مسواک، دستمال کهنه و آب ولرم استفاده کرده و نسبت به پاک کرده لکه اقدام کنید. در این روش بهتر است در انتخاب دستمال دقت کنید و سعی کنید دستمالی را انتخاب کنید که رنگ پخش نکند و یا بر روی کفش خط و خش ایجاد نکند.

 

استفاده از پراکسید هیدروژن

استفاده از ترکیب پراکسید هیدروژن با آب یا ترکیب جوش شیرین و آب برای از بین بردن لکه‌های روی کفش مجلسی چرم سفید و دیگر کفش‌ها گزینه‌ای عالی محسوب می‌شود و شما می‌توانید یکی از این دو ترکیب را برای پاک کردن کثیفی‌های روی کفش استفاده کنید.

 

استفاده از سرکه

استفاده از سرکه برای از بین بردن لکه‌ها و کثیفی‌های روی کفش چرم زنانه سفید پیشنهاد می‌شود. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که برای این‌کار به یک محلول رقیق شده نیاز دارد. به این ترتیب ابتدا سرکه را با مقدار کمی آب ترکیب کرده و با استفاده از یک دستمال آغشته به محلول کفش خود را تمیز کنید.

 

استفاده از خمیردندان

اگر برای تمیز کردن کثیفی کفش چرم مردانه سفید رنگ خود به دنبال روشی کم هزینه و آسان هستید، ما به شما استفاده از مسواک و خمیردندان را پیشنهاد می‌کنیم.

شما با استفاده از این روش می‌توانید به‌راحتی در خانه کفش خود را تمیز کنید. برای این کار باید ابتدا یک مسواک کهنه و مقداری خمیردندان فراهم کرده و سپس محل مورد نظر را تمیز کنید. استفاده از مسواک این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا به آسانی به تمامی نقاط کثیف کفش دسترسی داشته و به خوبی کل کفش را از کثیفی پاک کنید.

 

شستن کفش سفید

 

استفاده از لاک سفید

اگر از کفش اسپرت چرم یا کفش مجلسی زنانه چرم خود برای مدتی طولانی استفاده می‌کنید، بی‌شک شاهد خط و خش‌هایی روی آن‌ها خواهید بود. بهترین راهکار برای از بین بردن و پر کردن این خط و خش‌ها استفاده از لاک سفید است. اگر لاک سفید را به درستی و با ظرافت کافی روی نقاط خاص کفش مورد نظر خود اجرا کنید، کفش‌های شما درست مثل روز اول نو خواهند شد.

 

استفاده از پودر بچه

یکی از روش‌های معجزه‌آسا برای از بین بردن لک‌ها و کثیفی‌ها از روی کفش چرم اسپرت زنانه سفید، استفاده از ترکیب غلیظ پودر بچه با آب است. در این روش باید ابتدا مقداری از پودر بچه را درون کاسه ریخته و با آب گرم مخلوط کنید تا ترکیبی غلیظ حاصل شود و سپس با یک برس آغشته به این ترکیب تمامی کثیفی‌های موجود روی کفش را پاک کنید.

اگر دسترسی به جاهای باریک کفش برای شما سخت است، می‌توانید از یک مسواک کمک بگیرید. بعد از اینکه کل کفش را با این ترکیب پاک کردید، اجازه دهید که مواد برای مدت کوتاهی روی کفش بماند سپس کفش را با آب ولرم شسته و از تمیزی خیره‌کننده آن با کمک پودر بچه لذت ببرید.

 

ترکیب مواد شوینده با آب گرم

یکی از بهترین ترکیب‌ها برای تمیز کردن کفش سفید استفاده از ترکیب مواد شوینده با آب گرم است. برای این کار می‌توانید یک چهارم فنجان مواد شوینده را با دو فنجان آب گرم ترکیب کرده و در صورتی که حس کردید مواد شوینده آن کم است، یک چهارم فنجان صابون مایع ظرف‌شویی نیز به آن اضافه کنید تا یک خمیر مایع عالی برای تمیز کردن کفش‌های رنگ روشن آماده شود.

 

استفاده از جوش شیرین و سرکه

یکی دیگر از راه‌های عالی برای از بین بردن کثیفی‌ها و لکه‌های کفش‌های سفید استفاده از ترکیب جوش شیرین، سرکه سفید و آب گرم است. باید ابتدا یک قاشق از جوش شیرین، یک قاشق از سرکه سفید و یک قاشق آب گرم را با هم ترکیب کنید تا مخلوطی خمیر مانند حاصل شود.

مخلوط خمیر شکل را با استفاده از یک مسواک کهنه روی کفش بزنید و برای رسیدن به نتیجه بهتر آن را به شکل دایره روی کفش بمالید سپس کفش آغشته به مخلوط را برای مدت چند ساعت در مقابل نور خورشید قرار داده و بعد از گذشت این مدت آن را شسته و به خوبی تمیز کنید تا شاهد از بین رفتن تمامی لک‌ها و کثیفی‌ها باشید.

 

استفاده از نوشابه گازدار

اگر قصد تمیز کردن کفش کتانی سفید خود را دارید می‌توانید از ترکیب نوشابه گازدار با هیدروژن پراکسید و مقداری آب استفاده کنید. در صورتی که این مواد را با یکدیگر ترکیب کنید یک مواد خمیری شکل به دست می‌آید. این ترکیب خمیری شکل باید به مدت 4 ساعت روی کفش‌های شما مانده و سفت شود و بعد از گذشت این مدت می‌توانید کفش خود را تمیز کرده و بشویید.

 

استفاده از مایع سفید کننده

برای تمیز کردن کفش‌های سفید می‌توانید از مایع سفیدکننده استفاده کنید اما برای جلوگیری از آسیب به کفش باید آن را در آب ترکیب کرده تا مخلوطی رقیق به دست آید. برای این کار ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که نسبت سفید کننده به آب را به شکل یک به پنج استفاده کنید.

اگر از سفیدکننده به مقدار زیاد در ترکیب استفاده کنید، رنگ سفید کفش شما را به زرد تبدیل می‌کند. قابل ذکر است که بدانید مایع سفیدکننده خانگی سمی و خورنده نیست اما باید از آن در محیط باز و دارای تهویه مناسب استفاده کرده و با رعایت نکات ایمنی، از تماس آن با چشم، دهان و پوست جلوگیری کنید.

 

چگونه کفش سفید را تمیز کنیم

چگونگی پیشگیری از کثیف شدن کفش های سفید

برای پیشگیری از کثیفی کفش چرم زنانه سفید یا هرنوع کفش دیگری می‌توانید از دو روش پیروی کنید: یکی استفاده از اسپری‌های ضد لک و ضد آب است و دیگری تمیز کردن مداوم و سریع بعد از مشاهده هرگونه لک و کثیفی است.

شاید عواملی مانند آب و هوای کثیف کفش‌های سفید شما را چرک کند، اما با اسپری کردن بعضی محلول‌ها تا حد زیادی می‌توانید از کثیف شدن زود هنگام کفش‌ها جلوگیری کنید.

یکی از راه‌های کاربردی و تصمینی برای تمیز کردن کفش چرم اسپرت مردانه سفید و دیگر کفش‌ها این است که در صورت مشاهده هرگونه لک و کثیفی سریعا نسبت به پاک کردن آن اقدام کنید و نگذارید که کثیفی روی کفش ماندگار و قدیمی شود. در این صورت همیشه کفش‌های سفید شما تمیز هستند و از بین بردن لک‌ها از روی آن‌ها راحت‌تر خواهد بود.

 

 

جمع بندی

کفش چرم زنانه سفید و انواع کفش‌های رنگ روشن به نگهداری بهتر نیاز دارند. این دسته از کفش‌ها زیبایی خاصی به تیپ و ظاهر شما می‌بخشند، اما از طرفی به مراقبت بیشتری هم احتیاج دارند. برای تمیز کردن کفش چرم مردانه و انواع کفش سفید رنگ دیگر می‌توانید تمامی راه‌های پیشنهاد شده در این مقاله را اجرا کنید.

یادتان باشد که نگهداری بهتر از کفش اسپرت چرم طبیعی سفید به اسپری ضد آب و ضد لک نیاز داشته و اگر سریعا بعد از ایجاد هرگونه لکی نسبت به از بین بردن آن اقدام کنید و اجازه ندهید که آن کثیفی قدیمی شود، ما به شما قول می‌دهیم که همیشه کفش‌هایی تمیز و سفید به رنگ برف خواهید داشت.

 

۱۴۰۲/۷/۲ ۱۴:۶ ۱۷۵

امتیاز دهید

ثبت نظر

  • هانیه - ۱۴۰۲ شنبه ۲۹ مهر

    در مورد کفش چرمی رنگ عسلی و لکه چربی هم لطفا بفرمایید که میشه از همین روش ها استفاده کرد؟

    چرم کاکتوس :

    سلام و عرض ادب . متاسفانه لکه چربی در رنگ عسلی به سختی از بین میرود مخصوصا وقتی رخ چرم لاک کمتری داشته باشد و چربی به بافت چرم نفوذ پیدا کند.

مقالات مرتبط

با ساختن حساب کاربری در زمان خرید صرفه‌جویی کنید

لطفا شماره همراه خود را وارد کنید

کد وارد شده در پیامک بازیابی را اینجا وارد کنید

تومان
تخفیف شما : تومان

تومان

رنگ
سایز