نتیجه‌ای یافت نشد
همه آنچه باید در مورد ست کردن کمربند و کفش بدانید

همه آنچه باید در مورد ست کردن کمربند و کفش بدانید

آقایان هر روز کفش می پوشند و کمربند می‌بندند. اما باید مطمئن شوید که کمربند مناسب را با کفش مناسب بپوشید. این کار خیلی ساده است، فقط اگر این راهنمای چرم کاکتوس برای ست کردن کفش و کمربند را دنبال

کنید:

 

رنگ کمربند

هرگز، هرگز، هرگز کمربندی که رنگي کاملاً متفاوت با کفش شما داشته باشد نبنديد!!!

چرم کاکتوس این را "قانون شماره 1" نامگذاری می کند: رنگ کفش مردانه و کمربند چرم نمی توانند با هم در تضاد باشند..

قانون شماره 2" چرم کاکتوس: رنگ کفش و رنگ کمربند شما باید دقیقاً مطابقت داشته باشند. کفش مشکی با کمربند مشکی، کفش قهوه ای با کمربند قهوه ای و غیره".

 

اما وقتی می‌گوییم باید «دقیقاً» مطابقت داشته باشد، منظور چیست؟

طیف ها و تنوع های زیادی در هر رنگ وجود دارد و اگر کفش چرم مردانه و کمربند شما دقیقاً یک رنگ باشد، قطعاً بهترین به نظر خواهید رسید. به همین دلیل است که شرکت‌های تولیدی کفش برای هر جفت کفش یک کمربند همسان می‌فروشند. از منظر تجاری، ما معتقدیم که فروش کمربند مناسب برای شرکت‌های کفش یک ضرورت مطلق و انتخاب را برای مشتریان آسان می کند.

همه اینها گفته می شود، اگر تطابق رنگ "به اندازه کافی نزدیک" باشد، همچنان می توانید ضعیف به نظر برسید. در واقع، داشتن یک کمربند که یک رنگ سایه میانی از یک گروه رنگی در کمد لباس شما انتخابی هوشمندانه است.

به عبارت دیگر، شما باید یک کمربند چرم قهوه‌ای متوسط ​​و مشکی متوسط ​​داشته باشید، چرا که آنها تقریباً با هر رنگ کفش مردانه که می‌پوشید، مناسب هستند. اگر غیررسمی لباس می پوشید، فقط باید سایه رنگ را برای کمربند و کفش مردانه به اندازه کافی نزدیک کنید.

کفش‌های مشکی: در حقیقت، وقتی صحبت از کفش‌های مشکی رنگ می‌شود، تطبیق رنگ کمربند هرگز مشکلی ندارد، زیرا مشکی مشکی است. مسلماً برای ست کردن کمربند چرم با کفش چرم همیشه با کفش مشکی کمربند مشکی بپوشید! به همین سادگی.

 

کفش مشکی چرم

 

کفش مجلسی چرم مردانه قهوه‌ای: اگر کفش‌هایتان قهوه‌ای روشن است، کمربند قهوه‌ای روشن را تا حد امکان بپوشید. اگر قهوه‌ای تیره‌تر هستند، از رنگ قهوه‌ای تیره‌تر استفاده کنید و همانطور که گفتیم، پوشیدن یک کمربند قهوه ای با سایه متوسط ​​با هر سایه ای از کفش قهوه ای همیشه قابل قبول است (حتی اگر ایده آل نباشد).

کفش رسمی مردانه خاکستری یا آبی: هیچ کس از شما انتظار ندارد کمربند آبی یا خاکستری داشته باشید. اگر یکی از این رنگ کمربندها را دارید، فوق العاده است. آن را برای کفش خاکستری آبی خود ست کنید. اما اگر کمربند با این رنگ ها ندارید، فقط با کمربند رنگ قهوه ای که فکر می کنید کفش شما را به درستی تکمیل می کند، استفاده کنید. باز هم، وقتی صحبت از ترکیب‌های رنگی مانند این به میان می‌آید، فقط مطمئن شوید که با هم در تضاد نیستند. علاوه بر آن، هر کمربند با رنگ خنثی که با کفش می‌آید، کاملاً خوب است.

کفش‌ کتونی: وقتی صحبت از کفش‌هایی مانند کفش‌ کتانی یا کفش اسپرت به میان می آید، یک کمربند قهوه‌ای معمولی همیشه خوب عمل می‌کند. در غیر این صورت، با کمربندهای بافته شده معمولی که ممکن است تعدادی رنگ در آنها وجود داشته باشد، به راحتی می توانید کفش کتونی خود را با کمربند ست کنید. باز هم، فقط مطمئن شوید که قانون شماره 1 را زیر پا نمی گذارید و رنگ های کمربند با کفش های شما تداخل ندارند.

اساساً رنگ کمربند خود را تا حد امکان به کفش چرم خود نزدیک کنید و البته مطمئن شوید که با هم تداخل نمی کند (طبق قانون شماره 1). در اینجا نکاتی برای خلاصه کردن این قوانین وجود دارد:

«کفش و کمربند

لازم نیست کاملاً مطابقت داشته باشند،

اما همیشه مطمئن باشید

که با هم تضاد نداشته باشند.!»

 

انواع کمربند بر اساس جنسیت

 بر این اساس کمربندها به دو دسته کمربندهای زنانه و مردانه تقسیم می شوند. البته کمربند یک اکسسوری ضروری برای آقایان است. اما خانم ها معمولا از این وسیله برای تکمیل زیبایی لباس های رسمی مانند پیراهن یا دامن شب استفاده می کنند. اگرچه زنان اسپرتی هستند که شلوار جین می پوشند، اما مشتریان زیادی برای کت های چرم زنانه نیز وجود دارند. به طور کلی برای انواع کمربندهای زنانه، کارکردهای تزئینی بر عملکرد خود کمربند ترجیح داده می شود. به همین دلیل است که تنوع زیادی در آن وجود دارد.

 

 انواع کمربند بر اساس نوع

 به طور کلی کمربندها به دو دسته رسمی و غیررسمی تقسیم می شوند. حال می خواهیم هر یک از این دو نوع را بررسی کنیم و بفهمیم که چه تفاوتی با یکدیگر دارند و چگونه و در چه شرایطی باید هر کدام را بپوشید؟

 

1- کمربند رسمی

 کمربند رسمی که به کمربند مجلسی نیز معروف است انواع و مدل های مختلفی دارد. بیشتر این کمربندها از نظر ظاهری مشابه هستند و ممکن است از نظر جنس کمربند یا سبک سگک کمی متفاوت باشند. در واقع، قوانین مد در مورد کمربندهایی که در رده کمربند رسمی یا کمربند مجلسی قرار می گیرند در طول سال ها تغییر نکرده است. کمربندهای لباس معمولاً با شلوار مجلسی و پارچه ای پوشیده می شوند. این نوع کمربندها برای ست کردن با کت و شلواری بسیار مناسب هستند.

 

 •  انوع سگک کمربند رسمی

سگک کمربند مجلسی یک قطعه فلزی مستطیلی یا بیضی شکل است. کمربند از یک حلقه یا قلاب زیر سگک عبور می کند و در کمر بسته می شود. به این نوع خاص از سگک، سگک ریلی می گویند. نوع سگک کمربند بسیار رسمی معمولا از نوع ریلی است و سگک سوزنی اغلب برای کمربندهای بسیار رسمی استفاده می شود.

سگک های کمربند مجلسی معمولا براق و به رنگ طلایی یا نقره ای هستند. هرچه قاب سگک بزرگتر باشد، کمربند رسمی تر است. این کمربند باید با تاکسیدو ترکیب شود. قاب های سگک از نظر طرح و شکل بسیار متفاوت هستند و ممکن است برجسته یا چند رنگ باشند.

 

 

کمربند چرم مشکی

 

 • عرض کمربند رسمی

عرض کمربند باید بین 2.5 تا 4 سانتی متر باشد. به این ترتیب می توان نتیجه گرفت که کمربند نازک و باریک جزو کمربندهای رسمی طبقه بندی می شود و هر چه عرض کمربند کمتر باشد، رسمی تر است. برای مردان لاغر با دور کمر کمتر از 44، پهنای کمربند مردانه می تواند کمتر از 2.5 سانتی متر باشد. بنابراین اندازه کمربند مردانه عامل مهمی در تعیین پهنا است.

 

 • جنس کمربند رسمی

 چرم تنها ماده ای است که برای ساخت کمربند رسمی استفاده می شود. این چرم معمولا چرم گاوی یا گاومیش است که بالاترین مقاومت و بهترین کیفیت را دارد. در بین انواع چرم اصل، چرم فول گرین بهترین و سخت ترین نوع چرم مورد استفاده در تولید کمربند می باشد.

 برای ساخت کمربند مجلسی از پوست شترمرغ، پوست تمساح و پوست مار نیز استفاده می شود. در این میان شترمرغ به دلیل جای  پرها روی چرم و بافت خاص به چرم قیمت بالاتری نسبت به سایر انواع چرم دارد. چرم مصنوعی که از مخلوط چرم و پلی اورتان ساخته شده است، برای ساخت کمربندهای رسمی نیز استفاده می شود. البته این نوع کمربند به دلیل دوام کمتر ارزان تر هستند.

 

 • بافت کمربند رسمی، طرح و رنگ

کمربند چرم باید سطحی صاف و براق داشته باشد. همچنین بهتر است طرح یا الگوی آن تا حد امکان ظریف و غیرقابل تشخیص باشد. به عنوان مثال، کمربند با روکش پوست مار نباید به عنوان کمربند کت و شلوار رسمی استفاده شود. از نظر رنگ، مشکی یا قهوه ای تیره برای یک کمربند رسمی بهترین است. اما زرشکی تیره، خاکستری، سورمه ای، طوسی و در برخی موارد سفید (برای کت و شلوارهای روشن و تابستانی) نیز مناسب هستند.

 

به طور خلاصه می توان جزئیات کمربند مجلسی را به شرح زیر بیان کرد:

سگک کمربند مجلسی معمولاً ریلی و در برخی موارد سوزنی است.

 1. اندازه سگک خیلی بزرگ نیست.
 2. عرض کمربند کوچک است.
 3. سطح آن صاف و براق است.
 4. جنس آن همیشه چرم است.

 

 چگونه کمربند رسمی را با لباس ست کنیم؟

در لباس رسمی چه کمربندی بپوشیم؟ این سوال بسیار مهمی است که پاسخ به آن به شما کمک می کند تا لباس رسمی را برای یک رویداد مهم انتخاب کنید. بهترین راه برای هماهنگی کمربند با سایر قسمت های یک لباس رسمی این است که جنس و رنگ آن را با جنس و رنگ کفش هماهنگ کنید. در واقع هماهنگی کمربند با کفش یکی از اولین و مهمترین قوانین مد است.

نکته مهم دیگر این است که جنس فلزی کمربند چرم باید با سایر قسمت های فلزی لباس شما همخوانی داشته باشد و رنگ آن نیز یکسان باشد. به عنوان مثال، اگر سگک کمربند رسمی نقره ای است، بند ساعت، انگشتر فانتزی، دکمه سر دست و سگک کمربند نیز باید نقره ای باشد. به طور کلی به یاد داشته باشید که تنها فلزی که می تواند از نظر نوع با رنگ سایر اجزای فلزی متفاوت باشد حلقه ازدواج است.

امکان ست کردن کمربند با کت و شلواری نیز وجود دارد. این گروه برای جوانانی که کت های تنگ می پوشند و اغلب دکمه ها را باز نمی گذارند توصیه می شود. این بدان معنی است که کمربند کاملاً قابل مشاهده است و زیر ژاکت پنهان نمی شود. بنابراین می توان آن را با کرواتی ترکیب کرد. لوازم جانبی کمربند رسمی کیف پول است. با خرید کیف پول چرم مردانه می توانید استایلی عالی خلق کنید.

 

 

کمربند چرم

 

2- کمربند غیر رسمی

 برعکس کمربند رسمی که تنوع زیادی وجود ندارد، کمربند اسپرت و راحتی بسیار متنوع است. کمربندهای غیر رسمی در رنگ ها، طرح ها و متریال های متنوع تولید می شوند. شما می توانید هر نوع کمربند مردانه اسپرت را بخرید که استایل شخصی شما را به نمایش بگذارد.

 

 •  نام انواع سگک کمربند اسپرت

 انواع سگک کمربند اسپرت شامل سگک های سوزنی، ریلی یا سگک های نر و ماده می باشد. اما در مدل ریلی کمربند غیر رسمی قاب سگک خیلی بزرگتر از کمربند رسمی است. یکی از ویژگی های کمربندهای غیررسمی این است که در اکثر آنها قسمت سگک تسمه کاملاً قابل تعویض است و در صورت نیاز می توانید هر نوع سگکی را ببندید.

 

 • عرض کمربندهای غیررسمی

به طور کلی قانون خاصی در مورد عرض کمربندهای غیررسمی وجود ندارد. اما عرض این نوع کمربندها معمولا بین 2.5 تا 4.5 سانتی متر است. به این ترتیب کمربند پهن یک کمربند غیررسمی محسوب می شود. کمربندهای غیررسمی با عرض کم با شلوارهای پارچه ای و کتان به خوبی ست می شوند و هر نوع کمربند با هر اندازه ای می تواند به خوبی با شلوار جین ست شود..

 

 • جنس کمربند غیررسمی

 با انواع مواد اولیه می توانید انواع کمربند اسپرت یا کمربند غیررسمی ساخت. با این حال، چرم فول گرین، ساخته شده از لایه بیرونی چرم گاو، بهترین ماده برای ساخت کمربندهای معمولی بادوام و ظریف است. البته کمربندهای ساخته شده از چرم گاومیش نیز به دلیل ساختار یا بافت مقاوم از جذابیت بیشتری برخوردار هستند. جیر یکی دیگر از مواد مورد استفاده برای ساخت کمربند اسپرت مردانه و زنانه است.

 البته ماندگاری کمربند های جیر زیاد نیست. به همین دلیل در بیشتر موارد زیر جیر یک لایه چرم طبیعی دوخته می شود تا دوام این نوع کمربندها افزایش یابد. علاوه بر چرم و انواع آن، از وینیل برای ساخت کمربندهای راحت نیز استفاده می شود. از آنجایی که وینیل براق است و در رنگ های مختلف وجود دارد، کمربندهای ساخته شده از این ماده بسیار جوان پسند هستند.

 

 • بافت، طرح و رنگ کمربند غیررسمی

 اگر کمربند مورد علاقه شما یک کمربند چرم است، شاید قهوه ای بهترین رنگ برای شما باشد. طیف های مختلف قهوه ای تقریباً با هر رنگی از شلوارها، به خصوص رنگ های مختلف شلوار جین، به خوبی ست می شود. به همین دلیل پرفروش ترین رنگ کمربند در بین کمربند چرم اسپرت مردانه کمربند قهوه ای است.

 اما وقتی صحبت از کمربندهای غیررسمی با جنسی غیر چرمی می شود، قدرت انتخاب بالاست. آیا به دلیل رنگ ها و مواد مختلف کمربندهای غیر چرمی بسته به استایل شماست؟ چه جور شلواری می پوشید؟ یا می خواهید کمربند را با هر قسمت از لباس خود هماهنگ کنید؟ شما می توانید هر رنگ یا مدلی از کمربند را انتخاب کنید.

 

به طور خلاصه، عملکرد یک کمربند اسپرت یا غیررسمی را می توان به شرح زیر توصیف کرد:

 1. سگک کمربند اسپرت می تواند از هر نوع باشد.
 2. اندازه سگک معمولاً بسیار بزرگ است.
 3. عرض کمر بسیار پهن است.
 4. سطح ناهموار، سخت، ناهموار و عمدتاً مات است.
 5. جنس کمربند ممکن است چرم باشد یا مواد دیگر.

 

 چگونه یک کمربند غیر رسمی را با یک لباس ترکیب کنیم؟

اگر یک کمربند غیررسمی بخشی از ظاهر کلی شماست و می خواهید لباستان همیشه هماهنگ باشد، بهتر است کمربند را انتخاب کنید که با شلوار، بلوز یا کفش شما همخوانی داشته باشد. اما اگر به تیپ های خاص علاقه دارید و می‌خواهید که کمربند نقش پررنگی در متمایز کردن شما داشته باشد، می‌توانید کمربندی را انتخاب کنید که مکمل یا کاملاً متفاوت از بقیه تیپ‌های شما باشد. همچنین فراموش نکنید که کمربند با تمام قسمت های لباس اسپرت نیازی به مطابقت ندارد. کوله پشتی چرمی زنانه یا مردانه با کمربندهای اسپرت به خوبی ست می شوند.

 

 چگونه کمربند چرمی را از فوم تشخیص دهیم؟

از آنجایی که چرم یکی از اصلی ترین موادی است که برای ساخت کمربندهای رسمی و غیر رسمی استفاده می شود، باید تفاوت کمربند چرمی و فوم را بدانیم. به دلیل اینکه هر دو در دوام و زیبایی متفاوت هستند، از نظر قیمت نیز تفاوت زیادی دارند.

مقاله چرم کاکتوس با موضوع: "تشخیص چرم طبیعی" را مطالعه بفرمایید.

 

 برای تشخیص کمربند چرمی از فوم به نکات زیر توجه کنید:

 1.  کمربند را با ناخن بسیار آرام و با فشار متوسط ​​خراش دهید. اگر روی آن خط بیفتد احتمالاً کمربند فوم است. اما اگر روی کمربند رد ناخن نباشد، چرمی است.
 2. لبه های کمربند چرم کمی خشن و ناهموار است.
 3. کمربند چرم اصل کاملا یک تکه است و هیچ لایه اضافی در بین آن وجود ندارد.

 

سایر مقالات چرم کاکتوس

حقایقی از ساخت کیف زنانه

بهترین کفش طبی زنانه

۱۴۰۱/۵/۱۵ ۱۱:۴۳
ثبت نظر

مقالات مرتبط

با ساختن حساب کاربری در زمان خرید صرفه‌جویی کنید

لطفا شماره همراه خود را وارد کنید

کد وارد شده در پیامک بازیابی را اینجا وارد کنید

تومان
تخفیف شما : تومان

تومان

رنگ
سایز