نتیجه‌ای یافت نشد
آیا کفش چرم را می شود رنگ کرد؟

آیا کفش چرم را می شود رنگ کرد؟

چگونه رنگ کفش چرم را مشکی کنیم؟

کفش‌های چرمی، کفش‌های با دوام و زیبایی هستند،که می‌توانند سال‌ها ماندگار باشند. و شاید همین موضوع باعث شود که بخواهید رنگ آن را تغییر دهید تا در پوشش خود تنوع ایجاد کنید و در عین حال همچنان از راحتی و کیفیت کفش‌های قدیمی خود بهره‌مند شوید. رنگ آمیزی کفش می‌تواند سرگرم کننده و در عین حال بسیار مفید باشد. فرض کنید یک جفت کفش قهوه‌ای که دیگر هرگز نمی‌پوشید را می‌توان مشکی کرده و به یک کفش جدید تبدیل کرد و پس از آن با یک کت و شلوار زیبا ست نمود. از دیگر دلایلی که ممکن است کفش‌های شما نیاز به رنگ کردن داشته باشند، تغییر رنگ بر اثر نور خورشید است. اگر چرم به مدت طولانی بدون محافظ در معرض اشعه فرابنفش خورشید قرار بگیرد، تغییر رنگ می‌دهد. پس برای بازگرداندن ظاهر جذاب به آن‌ها مجبور خواهید بود آن‌ها را رنگ کنید.

 

چه کفش‌هایی را می‌توان رنگ کرد؟

کفش‌های چرم طبیعی در مقایسه با مصنوعی برای رنگ آمیزی بهتر جواب می‌دهند. اما قبل از رنگ کردن کفش چرم زنانه و کفش چرم مردانه، بهتر است ابتدا برچسب مراقبت را بررسی کنید و با احتیاط ادامه دهید، زیرا رنگ کردن کفش‌های چرمی یک تغییر دائمی است. مهم است که به یاد داشته باشید که فقط می‌توانید چرم را به رنگ تیره‌تر رنگ کنید، و این در مورد کفش‌ها و سایر محصولات چرمی صدق می‌کند. شما نمی‌توانید چرم را با رنگ روشن‌تر رنگ کنید. برای مثال این امکان را نخواهید داشت که کفش‌های چرمی مشکی را بردارید و آن‌ها را سفید رنگ کنید، بنابراین زمانی که به دنبال تغییر رنگ کفش‌های چرمی هستید، این موضوع را در نظر داشته باشید. شما فقط می‌توانید رنگ کفش‌های خود را حفظ کرده یا آن‌ها را تیره‌تر کنید. رنگ‌های الکلی در نفوذ به چرم موثر هستند و رنگ تیره‌تری به شما می‌دهند.

 

چگونه کفش چرم را رنگ کنیم؟

مرحله اول : در مکانی با تهویه مناسب کار کنید. قبل از شروع حتماً دستورالعمل‌های روی رنگ خود را به دقت بخوانید ،زیرا ممکن است برخی از رنگ‌ها نیاز به مخلوط کردن با آب یا سایر مواد داشته باشند. کفش‌های بسیار سبک، به راحتی رنگ می‌شوند. همچنین اگر رنگ کفش‌های شما روشن باشد گزینه‌های بیش‌تری در انتخاب رنگ دارید. اگر از رنگ بر پایه آب استفاده می‌کنید، آن را طبق دستورالعمل سازنده در یک کاسه یا ظرف مخلوط کنید.

مرحله دوم :از پاک کننده چرم برای پاک کردن هر گونه آلودگی استفاده کنید. برای تمیز کردن کامل کفش‌های چرم خود وقت بگذارید. هرچه آلودگی بیش‌تری را پاک کنید، نتیجه نهایی بهتر خواهد بود. هنگام تمیز کردن کفش خود از حرکات دایره‌ای استفاده کنید و با استفاده از یک برس سفت پاک کننده را روی کفش خود بمالید و به شدت مالش دهید تا هر گونه کثیفی که روی کفش‌های شما است ،پاک شود.

 

چگونه کفش چرم را رنگ کنیم

 

مرحله سوم: پس از تمیز کردن کفش‌ها، باید واکس‌ها و لایه‌های محافظتی که قبلا روی کفش زده شده را پاک کرد تا رنگ به خوبی جذب کفش شود. برای انجام این کار، از محلول‌های پاک کننده مخصوص استفاده نمایید. و بعد از آن اجازه دهید کفش خشک شود.

مرحله چهارم:برای محافظت از دستان خود، یک جفت دستکش لاستیکی یا لاتکس بپوشید. بطری رنگ را وارونه کرده و تکان دهید. همیشه دستورالعمل‌های همراه رنگ را بخوانید. قوانین اساسی ترکیب رنگ در مورد رنگ‌های چرم نیز صدق می کند. به عنوان مثال، زرد و آبی را می‌توان مخلوط کرد تا سبز شود. برای تنظیم رنگ می‌توانید رنگ را با آب رقیق کنید. قبل از اینکه رنگ را به روی کفش‌های خود بزنید، رنگ را روی بخش خیلی کوچکی از کفش آزمایش کنید.

مرحله پنجم:از یک برس اسفنجی، برس رنگ یا پارچه برای اعمال رنگ روی کفش‌های خود استفاده کنید. یک لایه نازک از رنگ را با ضربات بلند و یکنواخت در یک جهت (به عنوان مثال عمودی یا افقی) روی کفش بزنید و اجازه دهید رنگ به مدت 30 دقیقه خشک شود و سپس لایه دوم را بمالید. برخی از رنگ‌ها با برس کاربردی و مخصوص در هنگام فروش عرضه می‌شوند. با این حال، با هر ابزاری که برای شما راحت‌تر است کار کنید. اگر بعد از لایه دوم از رنگ راضی نیستید، می‌توانید لایه سوم را بزنید. همیشه هر بار اجازه دهید کفش به مدت 30 دقیقه خشک شود. اگر لایه اول خود را با استفاده از برس‌های افقی اعمال می کنید، لایه دوم را با استفاده از برس‌های عمودی بزنید. این کار، پخش شدن یکنواخت رنگ را تضمین می کند.برای نقاطی که دسترسی به آن سخت است، از قلم موی کوچک استفاده کنید.

 

چگونه کفش چرم را رنگ کنیم

 

مرحله ششم:هنگامی‌که رنگ را اعمال کردید، حداقل یک تا دو ساعت اجازه دهید کفش‌هایتان خشک شوند. اگر چند لایه رنگ زده‌اید، ممکن است بخواهید کفش‌های چرمی خود را به مدت ۴۸ساعت خشک کنید. هر چه زمان بیش‌تری به خشک شدن کفش‌ها اختصاص دهید، بهتر است. هر رنگی که ممکن است هنوز خیس باشد را با یک پارچه نخی به آرامی پاک کنید. مراقب باشید که چرم را مالش ندهید. فقط به آرامی رنگ را پاک کنید. رنگ کفش‌های شما با خشک شدن پر رنگ‌تر و یکدست می‌شود. کفش‌ها ممکن است پس از خشک شدن کمی کدر به نظر برسند. واکس کفش باعث افزایش رنگ و براقیت کفش شما می‌شود. اگر می‌خواهید به کفش‌های خود کمی درخشش دهید، از واکس مومی استفاده کنید. چنانچه تمایل دارید رنگ را تقویت کنید، از کرم کفش استفاده کنید. برای انجام این کار، یک پارچه تمیز را به واکس کفش آغشته کنید و با حرکات دایره‌ای واکس را روی کفش‌های خود بزنید. پس از آن می‌توانید از یک جلا دهنده استفاده نمایید که با رنگ کفش‌هایتان مطابقت داشته باشد پس از آن اجازه دهید کفش‌ها خشک شوند.

مرحله هفتم: هنگامی‌که کفش‌های خود را جلا دادید، از یک برس کفش استفاده کنید و کل کفش خود را برس بزنید. پس از اتمام برس زدن، فقط باید یک لایه نازک واکس روی کفش باقی بماند. از برس‌هایی استفاده کنید که از موی اسب ساخته شده‌اند. آن‌ها کفش‌های شما را نمی‌خراشند. پس از اتمام مسواک زدن، از یک پارچه استفاده کنید تا کفش‌های خود را صاف کنید و آن‌ها را براق‌تر نمایید.

 

چگونه کفش چرم را رنگ کنیم

 

نحوه نگهداری از کفش پس از رنگ کردن

هنگامی‌که کفش‌های چرمی خود را رنگ کردید، مهم است که از آن‌ها به خوبی مراقبت کنید تا از ماندگاری رنگ آن اطمینان حاصل کنید. در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما در حفظ کفش‌های چرمتان کمک می‌کند:از خیس شدن کفش ها خودداری کنید. اگر خیس شدند، در اسرع وقت آن‌ها را خشک کنید. رطوبت می‌تواند به مرور زمان باعث محو شدن رنگ شود. از قرار دادن کفش در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید. نور خورشید نیز می‌تواند باعث محو شدن رنگ شود. هنگام تمیز کردن کفش‌ها مراقب باشید. از استفاده از پاک کننده ها یا پولیش های وی خودداری کنید، زیرا می‌توانند رنگ را از بین ببرند. به جای آن از پاک کننده‌های ملایم چرم یا نرم کننده مستقیم استفاده کنید. زمانی که کفش‌ها را نمی‌پوشید، آن‌ها در جای خنک و تاریک نگهداری کنید. این کار، به جلوگیری از محو شدن رنگ کمک می‌کند. برای حفظ درخشش و به حداقل رساندن آسیب به کفش خود، واکس بزنید. یکتا یک لایه محافظ برای کفش ایجاد شود و ظاهر آن درخشنده به نظر برسد. رنگ کردن کفش یک راه عالی برای تغییر ظاهر شما است و انجام آن نسبتاً آسان است. فقط مطمئن شوید که بعد از آن به خوبی از کفش خود مراقبت کنید تا رنگ آن به بهترین شکل خود باقی بماند.

 

سخن پایانی

کفش‌های چرم معمولا گران هستند و دوام بالایی دارند. این مسئله مانع تعویض زودهنگام آن‌ها می‌شود. به همین دلیل ممکن است پس از مدتی برای شخص خسته کننده شود یا شخص به کفشی با رنگ دیگر نیاز پیدا کند. رنگ کردن کفش در این مواقع می‌تواند به حل مشکل کمک کند. رنگ کردن کفش، کاری آسان است. اما بهتر است آن را به متخصصان واگذار نمایید، تا کفش را برای شما رنگ کنند. اما چنانچه خود تمایل به انجام این کار داشتید، دستورالعمل لازم برای شما ارائه شده است. حتما پس از رنگ کردن، کفش را واکس بزنید و آن را جلا دهید تا از رنگ چرم محافظت شود. کفش چرم بعد از رنگ کردن نیاز به مراقبت بیشتری دارد پس با رعایت نکات مراقبتی از تغییر رنگ آن پیشگیری کنید. چنانچه نخواستید رنگ کفش خود را تغییر دهید و نیاز به خرید  کفش چرم زنانه ( صندل چرم، کفش مجلسی چرم، بوت زنانه، کفش اسپرت چرم زنانه و ..، یا کفش چرم مردانه جدیدی داشتید می‌توانید به فروشگاه کیف و کفش چرم کاکتوس مراجعه نمایید و مدل‌های جدید کفش چرم را مشاهده فرمایید. با خرید اینترنتی کفش چرم زیبایی را برای خود به ارمغان آورید. فروشگاه اینترنتی کیف و کفش چرم کاکتوس ،سالهای متمادی است که در زمینه تولید کفش چرم دست دوز فعالیت مستمر دارد و در این راه، با بهره‌گیری از متخصصان ،تلاش نموده تا به خریداران عزیز بهترین محصولات با بالاترین کیفیت را ارائه دهد.

 

رنگ کفش از کجا بخرم

۱۴۰۲/۲/۱۲ ۱۷:۲۱ ۲۷۶۹

امتیاز دهید

ثبت نظر

مقالات مرتبط

با ساختن حساب کاربری در زمان خرید صرفه‌جویی کنید

لطفا شماره همراه خود را وارد کنید

کد وارد شده در پیامک بازیابی را اینجا وارد کنید

تومان
تخفیف شما : تومان

تومان

رنگ
سایز