• منو
  • فروشگاه چرم کاکتوس
نتیجه‌ای یافت نشد

 تاریخچه باور نکردنی چرم

 تاریخچه باور نکردنی چرم

 

تاریخ باور نکردنی چرم

در این مقاله با سایت چرم کاکتوس همراه باشید.

 

 

چرم یک ماده باورنکردنی است که در طول تاریخ برای تهیه لباس و ابزار گوناگون مورد استفاده قرار گرفته است.

فرآیندهای اولیه مورد استفاده در ساخت چرم و ساختن صنایع مختلف از آن، بسیار شبیه به مواردی است که امروزه از آنها استفاده می شود. تاریخچه چرم و صنایع چرمی ارتباط بسیار نزدیکی با مردم سراسر جهان دارد. تاریخچه چرم حدود 400000 سال پیش در شهر هوکسنی انگلستان آغاز شد. تکامل آن را می توان در سراسر جهان و در اعصار مختلف تاریخ دنبال کرد. رد پای چرم در عصر حجر، عصر برنز، عصر آهن، دوران باستان، قرون وسطی، رنسانس، انقلاب صنعتی و تا دوران مدرن به چشم می خورد. در هر دوره از تاریخ ، فرهنگ های سراسر جهان کاربردهای ارزشمندی از چرم در زندگی روزمره خود یافته اند. بیا با هم به بررسی و کشف دنیای شگفت انگیز چرم بپردازیم.

 

تاریخچه چرم و صنایع چرمی

 

                 

 

                        چرم هزاران سال است که به عنوان یک ماده محافظ و مفید استفاده می شود. بشر اغلب تا آنجا که ممکن است از قسمت های مختلف حیوانات برای بقا و توسعه ابزارهایی برای زندگی راحت تر و بهتر استفاده کرده است. به عنوان مثال، کفش چرم امکان پیاده روی  کاوش راحت تر را فراهم می آورد. هنگامی که حیوانات به اندازه کافی بزرگ هستند، پوست آنها می تواند به لباس تبدیل شود.

برای مثال در آب و هوای سرد، خز روی چرم گرمای عالی ای را ارائه می دهد. اما کاربرد چرم به مناطق سردسیری ختم نمی شود و در آب و هوای گرم، پوست می تواند برای ایجاد سایه استفاده شود و به خنک ماندن کمک کند. بنابراین در گذشته ها به علت استفاده گسترده، صنایع چرمی عمدتا نقش مهمی را ایفا می کردند.

با تکامل انسان و ایجاد جوامع، کاربردهای چرم نیز افزایش یافت. کاربردهای آن به زره چرم، نیم بوت، چمدان، چادر، سطوح نوشتاری، زین و جواهرات رشد پیدا کرد. در برخی فرهنگ ها، چرم به عنوان نمادی از جایگاه و موقعیت اجتماعی بالا در نظر گرفته می شد. صنایع دستی چرمی در حال پیشرفت در هر دو زمینه کارکرد و جذابیت بصری بود.

 

 

 

تکامل چرم

علاوه بر این، با گذشت زمان، چرم به یک جزء اصلی در زندگی همه تبدیل شد. با تولید انبوه، کفش چرم، دستکش، ژاکت، کیف و لوازم جانبی به صورت گسترده در دسترس عموم قرار گرفت. در چنین شرایطی صنایع دستی چرم به یک صنعت تمام عیار تبدیل شده بود. کالاهای چرمی دارای زنجیره تامین جهانی مواد اولیه و تعداد زیادی مشتری بین المللی مشتاق به خرید و مصرف بود.

تقاضا به حدی زیاد است که حتی چرم های مصنوعی برای برآوردن تقاضا رواج یافته است. چرم مصنوعی که از پلاستیک و سایر ترکیبات ساخته شده است روز به روز بر محبوبیت خود می افزاید تا تقاضا مردم را برآورده کند. این نوع چرم همچنین به عنوان گزینه های ارزان تر و دوستدار حیوانات برای تهیه چرم عمل می کنند.

مواد کمی وجود داشته که مانند چرم مدتی به این بلندی پایدار باشد و به طور گسترده ای مورد استفاده قرار بگیرد. باور نکردنی است که چگونه این صنعت در طول زمان تکامل یافته است و اینکه چقدر از روزهای اولیه فاصله گرفته است. در ادامه دست در دست چرم گذاشته و به سفری هیجان انگیز با عنوان تاریخچه چرم خواهیم رفت...

ورود یا ثبت نام

با ساختن حساب کاربری در زمان خرید صرفه‌جویی کنید

برای بازیابی رمز عبور، شماره موبایل خود را وارد کنید

کد وارد شده در پیامک بازیابی را اینجا وارد کنید

تومان
تخفیف شما : تومان

تومان

رنگ
سایز
گفتگو را شروع کنید
پشتیبان آنلاین
سلام!
چطور می تونم کمک تون کنم؟