نتیجه‌ای یافت نشد
کدام کیف چرم دوام بیشتری دارد؟

کدام کیف چرم دوام بیشتری دارد؟

چرم به طور قابل توجهی بخشی از زندگی ما از زمان های قدیم بوده است. آیا کسی هست که مدتی از یک محصول چرمی استفاده نکرده باشد؟ احتمالا نیست.

 

کیف چرم

 

اما همه با خرید کیف چرم زنانه احساس اطمینان و راحتی ندارند. چرا اینطور است؟ با این همه گزینه در بازار، چگونه می‌توانیم بدانیم کدام کیف چرم زنانه بهترین است؟ و آیا حتی باید اضافه کنیم که بهترین کیف های چرمی قیمت بالایی دارند؟ کافی است به برچسب قیمت برندهای معروف نگاهی بیندازید. با دانستن مطالب بیشتری در مورد چرم، در واقع می توانید کیف چرمی باکیفیت را با قیمت های مقرون به صرفه خریداری کنید. توجه داشته باشید این کیف ها ارزان نیستند. اما نسبتاً کمتر از قیمت برندهای جهانی است.

 

کیف هایی که دوام زیادی دارند

چرم کاکتوس خرسند می شود وقتی مردم می خواهند درباره محصولات چرمی که مورد استفاده آنها می باشد اطلاعات کافی داشته باشند. اولین چیزی که باید در مورد چرم بدانید نوع آن است. این بستگی به این دارد که از کدام لایه پوست حیوانات برای ساخت چرم حیوانی استفاده شود.

 

انواع چرم

هر محصول چرمی بر اساس کیفیت مواد اولیه درجه بندی می شود و چرم تفاوتی ندارد. از آنجایی که چرم از پوست حیوانات می آید، ما چرم را بر اساس همان درجه بندی می کنیم. این جالب است، درست است؟

 

چرم دانه دار کامل (چرم خالص)

اگر اصطلاح دانه کامل را شنیدید، بدانید که این بهترین کیفیت چرم است که می توانید تهیه کنید. چرا اینطور است؟ توضیح خواهیم داد. الیاف این چرم به قوی‌ترین و بادوام‌ترین شکل ممکن ساخته می شوند. چرم تمام دانه از لایه بالایی پوست حیوانات ساخته می شود. این لایه به طور طبیعی ضخیم و در برابر آب مقاوم است.

الیاف چرم (بافت) نیز برای افزایش دوام و استحکام مواد به صورت محکم بسته بندی می شوند. بنابراین این لایه رویی (با دقت) دباغی می شود تا استحکام طبیعی خود را حفظ کرده و طول عمر خود را افزایش دهد. سپس فرآوری شده و در یک کیف چرم زنانه زیبا دوخته می شود.

 

کیف چرم

 

همه اینها خوب به نظر می رسد، اما چه چیزی چرم تمام دانه را خاص می کند؟

چرم تمام دانه به زیبایی پیر می شود. این بدان معناست که هر چه کیف چرمی شما قدیمی تر شود، صاف تر می شود. می‌توان گفت که یک کیف چرمی کهنه، مظهر کلاس و کیفیت است.

 

چرم بالا دانه

چرم بالا دانه رایج ترین نوع چرم در محصولات چرمی می باشد. دانه های رویی بعد از دانه کامل می آیند و از لایه دوم پوست ساخته می شوند. عیوب سطح با سنباده زدن و صاف کردن آن برطرف می شود تا صاف و نرم شود. بله، این باعث می شود چرم دانه ای درجه یک به ظاهر یکنواخت برسد.

اما این بدان معناست که به اندازه چرم خالص بادوام نیست و همچنین نازکتر است. با این حال، این دومین گزینه برتر است و با قیمت کمتری عرضه می شود (تعجب آور نیست، درست است؟). ما کیف های چرمی پوزخند را نادیده نمی گیریم، توجه داشته باشید. اینها هم زیبایی هستند.

 

چرم اصل

آیا می دانید چرا صحبت از چرم اصل وسط می آید؟ اگر اصل است، باید در بالای لیست باشد، درست است؟ قطعا نه. اصل بودن در اینجا به این معنی نیست که چرم از بهترین کیفیت برخوردار است. در واقع از پایین ترین کیفیت برخوردار است. بله!  البته از پوست حیوانات واقعی ساخته شده است.

این نوع چرم معمولا از چسباندن چند لایه چرم بی کیفیت ساخته می شود. به طور طبیعی، چرم طبیعی اصل دوام زیادی ندارد و به خوبی چرم تمام دانه و دانه بالا به نظر نمی رسد. با این حال، با قیمت مقرون به صرفه ای عرضه می شود.

 

کیف چرم

 

چرم زین

این نوع چرم نسبت به بقیه چرم ها، ضخیم تر و سنگین تر است. معمولاً در ساخت اثاثه یا لوازم داخلی استفاده می شود (بله، آن کاناپه دوست داشتنی که دیدید احتمالاً از این چرم ساخته شده است)، اگرچه چرم زین کاملاً همه کاره است. آیا می دانید کیف پول و کیف دستی چرم زنانه را می توان از چرم زین نیز ساخت؟ نه فقط این، کیف چرم زین شما به خوبی می تواند 100 سال دوام بیاورد.

کاملا! در ادامه به آشنایی با انواع مختلف چرم حیوانات می پردازیم. حق با شماست. بسیاری از انواع چرم های دیگر نیز در بازار تولید می شوند. اما ما فقط موارد مهم مورد استفاده در ساخت کیف چرم را فهرست کرده ایم. علاوه بر این، ما باید روی کیفیت نیز تمرکز کنیم.

 

انواع چرم حیوانات:

 

چرم بز

نام دیگر چرم بز چرم مراکشی است زیرا به طور سنتی از آن منطقه تهیه می شد. البته، در اوایل دهه 1900، دباغی های اروپایی تجربه کافی برای پردازش چرم بز در این قاره به دست آوردند. اما چه چیزی چرم بز را آنقدر معروف کرده که قرن ها مورد تقاضا بوده است؟ چرم بز نرم است. سبک، مقاوم در برابر آب (بدیهی است) و انعطاف پذیر است.

چرم دارای الیاف متراکمی است که بافتی دانه دار و درشت به آن می دهد. فقط لمس کردنش لذتبخش است. کیف چرم بزی در صورتی که داخل آن دارای آستر باشد می توانند 5 تا 6 سال دوام بیاورند. به یاد داشته باشید که شما باید از کیف مراقبت کنید. درست مانند سایر انواع چرم، چرم بز نیز نیاز به مراقبت دارد.

 

چرم گاو

چرم گاوی رایج ترین چرم موجود در بازار است. آنقدر همه کاره است که می توانید تقریباً هر موردی را از آن بسازید. فرقی نمی کند که پوست آن گاو جوان تر باشد. این کیف های چرمی می توانند تا آخر عمر دوام بیاورند.

و بله، در برابر آب نیز مقاوم است. چرم گاوی نسبتاً سنگین است، اما مشکلی نیست. چرم گاوی محکم و قابل اعتماد هستند. لازم نیست در کیفیت این کیف ها شک کنید. این کیف به راحتی 7-10 سال دوام می آورد.

 

چرم بوفالو

پوست گاومیش تفاوت چندانی با پوست گاو ندارد، اگرچه ضخیم تر و قوی تر است. به طور دقیق، چرم گاومیش 2-3 برابر ضخیم تر از چرم گاوی است و این به معنای دوام و استحکام آن است. کیف های چرمی بوفالو به دلیل قابل اعتماد بودن بسیار معروف هستند. از این چرم برای اقلام مختلفی هم استفاده می شود، چه کیف مسافرتی، چه یک جفت کفش محکم و چه یک ژاکت ضخیم. علاوه بر این، آیا می دانید که تشک ها نیز با استفاده از چرم گاومیش ساخته می شوند؟ چرم خاصیت ارتجاعی بالایی دارد و در برابر آب مقاوم است.

چرم از پوست حیوانات متعددی مانند خوک، بچه بز (پوست بچه)، تمساح، مار و حتی ماهی هایی مانند تاس ماهی و گربه ماهی ساخته می شود. پس چگونه بفهمیم که یک کیف چرم در واقع کیفیت خوبی دارد؟ آیا هر چرم گاو یا گاومیش بهترین در نظر گرفته می شود یا جنبه هایی وجود دارد که باید در نظر بگیریم؟

 

عواملی که کیفیت چرم را تعیین می کند

همه انواع چرم گاو کیفیت یکسانی ندارند. برخی از آنها کیفیت بالاتری دارند، و برخی پایین تر. اما چگونه متوجه کیفیت چرم شویم؟

عمر حیوان: پوست حیوانات جوانتر از کیفیت بالاتری برخوردار است.

جنسیت حیوان: پوست حیوانات ماده متراکم تر با ساختار دانه ریزتر است.

تغذیه برای حیوان: این کاملا واضح است. حیواناتی که علوفه تازه می خورند پوست بهتری دارند.

شرایط آب و هوایی: حیواناتی که در آب و هوای خشن و سردتر زندگی می کنند، پوست بی کیفیتی دارند. آب و هوا کار خود را روی پوست انجام می دهد و این بر کیفیت تأثیر می گذارد.

دامپروری: حیواناتی که در مراتع باز زندگی می کنند و به علف (غذا) سالم دسترسی دارند، پوست بهتری دارند.

در مورد دوام کیف های چرمی نیز صحبت خواهیم کرد. قبلاً اشاره کردیم که هر نوع کیف چرمی چقدر می تواند دوام بیاورد. اما این میانگین طول عمر است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. حال آن عوامل چیست؟

 

عواملی که بر دوام کیف های چرمی تأثیر می گذارد

دانه: کیسه های چرمی دانه کامل بیشترین ماندگاری را دارند و پس از آن با دانه های بالا. چرم اصل کوتاه ترین طول عمر را دارد. اگر کیف های چرمی باکیفیت و بسیار بادوام و قابل اعتماد می خواهید، مجموعه دوست داشتنی کیف چرم زنانه و کیف چرم مردانه کاکتوس را ببینید.

ضخامت: هر چه ضخیم تر باشد، قوی تر است. که پاره شدن یا شکستن آن را سخت می کند و ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

آستر: آستر برای کیف های چرمی بسیار مهم است. از مواد مختلفی مانند پنبه یا بوم برای ایجاد آستر در داخل استفاده می شود. این کار از چرم در برابر سوراخ شدن و فرورفتگی داخل کیف محافظت می کند. با این حال، اشیاء نوک تیز را بدون محافظ مناسب داخل کیف نیندازید.

نخ های مورد استفاده: کیف های چرمی از تکه های چرم بریده شده به شکل های مناسب دوخته می شوند. نخی که برای این دوخت استفاده می شود، مهم است. همه انواع نخ ها برای نگه داشتن لایه های مختلف چرم مناسب نیستند. علاوه بر این، اگر نخ به اندازه کافی قوی نباشد، کیف چرمی شروع به باز شدن درز آن می کند.

مواد شیمیایی مورد استفاده برای پوست: چند بار با کیف چرم زنانه بدبو برخورد کرده اید؟ خیلی زیاد، بله کیف چرمی بادوام کیفی است که با استفاده از مواد طبیعی پردازش می شود. مواد شیمیایی به دانه های پوست آسیب می رساند و آن را ضعیف می کند.

فلزات مورد استفاده برای زیپ ها، دکمه ها و سگک ها: فلز چگونه روی چرم تاثیر می گذارد؟ اگر فلز زبر باشد، سطح صاف چرم را خراش می دهد؟ همچنین، اگر فلز شروع به زنگ زدن کرد، زیپ‌ها شروع به گیر کردن کردند و دکمه‌ها جدا شدند، کیف چرمی شما به هیچ وجه به اندازه روزهای اول ظاهر نمی‌شود.

 

نتیجه

امیدواریم اکنون به تمام اطلاعات مورد نیاز برای کیف چرم زنانه باکیفیت و مطابق با سلیقه، استایل و شخصیت شما مجهز شده باشید. حتی چرم دانه کامل هم لازم نیست خیلی گران باشد اگر بدانید از کجا آن را بخرید. چرم کاکتوس مکانی عالی برای کیف چرم زنانه عالی است که برای مردان و زنان طراحی شده است.

 

کیف چرم مردانه

کیف یکطرفه چرم 

۱۴۰۱/۱/۲۱ ۱۴:۱۶
ثبت نظر

مقالات مرتبط

با ساختن حساب کاربری در زمان خرید صرفه‌جویی کنید

لطفا شماره همراه خود را وارد کنید

کد وارد شده در پیامک بازیابی را اینجا وارد کنید

تومان
تخفیف شما : تومان

تومان

رنگ
سایز