نتیجه‌ای یافت نشد
راه های تشخیص کفش چرم اصل

راه های تشخیص کفش چرم اصل

کیفیت مهم ترین چیزی است که در فرایند خرید کفش اصل باید مورد توجه قرار گیرد. کیفیت کفش نیز به جنس و متریال اولیه کفش که چرم است بستگی دارد.

محصولاتی که از چرم مصنوعی ساخته شده‌اند، در طولانی مدت و به مرور زمان باعث انواع بیماری‌های پوستی از جمله سرطان شده و علاوه بر آسیب زدن به سلامتی شما، بسیار سریع خراب شده و کیفیت خود را از دست می‌دهند. در صورتی که محصولاتی که از چرم طبیعی و درجه یک ساخته شده‌اند، علاوه بر این که ظاهر بسیار شیک‌تری نسبت به محصولاتی که از چرم مصنوعی ساخته شده‌اند دارند، به دلیل کیفیت بالا از طول عمر و ماندگاری بسیار بالایی برخوردار بوده و به سلامتی شما آسیبی نمی‌زنند. با توجه به موارد ذکر شده، بررسی چرم محصول مورد نظر به هنگام خرید بسیار مهم و حائز اهمیت می‌باشد. ابتدا با تفاوت کفش چرم اصل و کفش ساخته شده از چرم مصنوعی آشنا می‌شویم.

 

ویژگی کفش چرم اصل

برای تشخیص کفش چرم اصل از کفش چرم غیر اصل، ابتدا باید آن را بشناسید. کفش چرم اصل از چرم طبیعی و چرم حیوانی ساخته است. این کفش با استفاده از روش دباغی و از حیواناتی مثل بز، گوسفند، گاو، مار و… به دست می‌آید. فروشگاه چرم کاکتوس از چرم درجه یک گاوی برای ساخت و تولید کفش چرم اصل خود استفاده می‌کند.

 

ویژگی کفش چرم اصل

کفش چرم مصنوعی

کفش چرم غیرطبیعی یا مصنوعی، با کفش چرم ال تفاوت‌های بسیاری دارد. مواد پلیمری یا پلاستیکی ( پلی اورتان یا همان PU و PVC ) مواد اصلی تشکیل دهنده کفش چرم مصنوعی هستند. کفش چرم مصنوعی نسبت به کفش چرم اصل از کیفیت و طول عمر پایین تری برخوردار می‌باشد و از طریق دو روش تر و خشک ساخته می‌شوند.

 

چگونه کفش چرم اصل را تشخیص دهیم؟

اگرچه هیچگاه نمی‌توان صد در صد از طبیعی یا مصنوعی بودن چرم یک کفش اطمینان حاصل کرد اما نکاتی هستند که توجه به آنها می‌تواند به شما در تشخیص کفش چرم اصل کمک کند. در ادامه به معرفی و بررسی عواملی که به شما در تشخیص کفش چرم اصل کمک می‌کنند می‌پردازیم.

 

استفاده از حواس پنج گانه

در صورتی که نمی‌توانید با پرس و جو از طبیعی یا مصنوعی بودن چرم کفش مورد نظر اطمینان حاصل کنید، می‌توانید با استفاده از حواس پنج گانه‌ی خود کفش چرم اصل را تشخیص داده و خریداری کنید. در ادامه به شما یاد می‌دهیم حواس پنجگانه چگونه به شما در تشخیص کفش چرم اصل کمک می‌کنند.

 

حس بویایی

کفش چرم اصل به دلیل ساخته شدن از پوست طبیعی حیوانات، دارای بوی تندی می‌باشد و اگرچه بسیاری از برندها از مواد مخصوص جهت جلوگیری از بوی آن استفاده می‌کنند اما در اکثر مواقع کفش چرم اصل، بوی حیوانات را می‌دهد. این در صورتی‌ست که چرم مصنوعی و صنعتی، بوی پلاستیک می‌دهد. با بو کردن کفش چرم و دقت کردن به بوی آن و اعتماد به حس بویایی خود، می‌توانید به راحتی کفش چرم اصل را تشخیص دهید.

 

حس بینایی

همانطور که می‌دانید، بدن حیوانات به طور طبیعی دارای خط و خطوطی می‌باشد و چرم طبیعی نیز همین ویژگی را دارد. این در صورتی است که کفش چرمی که از چرم مصنوعی ساخته شده است، یکنواخت و بدون خط و خطوط و در مواردی دارای چین و چروک می‌باشد. اگر به هنگام نگاه کردن به کفش چرم، احساس می‌کنید دارید از نزدیک به بدن یک حیوان نگاه می‌کنید و کفش مورد نظر خصوصیات پوست طبیعی یک حیوان را دارد، تشخیص کفش چرم اصل شما درست بوده و آن کفش، ساخته شده از چرم طبیعی می‌باشد. بنابراین ضخامت ناهماهنگ یکی از تفاوت‌های بین کفش‌های چرم اصل و مصنوعی بوده و می‌تواند به شما در تشخیص کفش چرم اصل کمک کند.

 

حس بینایی

حس لامسه

اگرچه چرم طبیعی خود به سه نوع اصلی سبک، نیمه سنگین و سنگین تقسیم می‌شود؛ یک ویژگی اصلی دارد و آن سطح نرم و لطیف آن می‌باشد که به دلیل طبیعی بودن آن است. چرم طبیعی همچنین در صورت برخورد با دست شما، باعث انتقال گرما به آن می‌شود. اما چرم مصنوعی نه تنها نرم نیست، بلکه گاهی ممکن است زبر و خشن باشد و هیچگونه گرمایی به دست شما منتقل نمی‌کند. در صورتی که تا به حال چرم طبیعی را از نزدیک لمس نکرده‌اید، هنگام خرید کیف چرم زنانه و کیف چرم مردانه،  کفش چرم زنانه و کفش چرم مردانه از فروشگاه چرم کاکتوس سطح آن را به خوبی لمس کنید. بدین ترتیب با جنس آن آشنا شده و می‌توانید کفش چرم اصل را از کفش چرم مصنوعی تشخیص دهید.

 

توجه به واکنش‌های چرم

یکی دیگر از راه‌های تشخیص کفش چرم اصل، قرار دادن آن در مجاورت مواد مختلفی از جمله آب و آتش می‌باشد. واکنش چرم طبیعی و چرم مصنوعی نسبت به این دو ماده بسیار با یکدیگر متفاوت بوده و انجام دادن این کار می‌تواند به شما در تشخیص کفش چرم اصل کمک شایانی کند.

 

واکنش به حرارت

چرم مصنوعی در صورت برخورد با حرارت و آتش، به سرعت سوخته و دود سیاه رنگی از آن بلند می‌شود و خاکستر باقی مانده از آن خشک و زمخت است. این در حالی‌ست که چرم طبیعی در صورت برخورد با آتش و حرارت، بسیار دیر و با سرعت بسیار پایینی می‌سوزد. خاکستر باقی مانده از آن بسیار نرم و پودر مانند می‌باشد و بویی که هنگام سوختن آن بلند می‌شود، مشابه بوی سوختن مو و بویی که هنگام سوختن چرم مصنوعی بلند می‌شود، همانند بوی پلاستیک است. همچنین، دودی که از چرم طبیعی در حال سوختن بلند می‌شود، یک دود سفید رنگ است.

 

واکنش به آب

خیس کردن کفش چرم و مشاهده‌ی واکنش آن به آب، یکی دیگر از راه‌‌های تشخیص کفش چرم اصل می‌باشد. نکته‌ی مهم در تشخیص کفش چرم اصل از این طریق رعایت مقدار آبی است که به صورت آزمایشی بر سطح کفش چرم می‌ریزید. آب بسیار زیاد علاوه بر این که به چرم طبیعی و اصل آسیب می‌زند می‌تواند لکه‌هایی را بر سطح کفش باقی بگذارد. بنابراین در این روش، از چند قطره آب استفاده کرده و از ریختن مقدار زیادی از آب بر روی کفش خودداری کنید. تشخیص کفش چرم اصل از طریق مشاهده‌ی واکنش آب به آب اینگونه صورت می‌گیرد که شما ابتدا با استفاده از چند قطره آب، سطح چرم کفش مورد نظر را خیس می‌کنید. در صورتی که کفش از چرم اصل و طبیعی ساخته شده باشد، پس از گذشت چند ثانیه آب را جذب می‌کند. اما چرم مصنوعی قابلیت و توانایی جذب کردن آب حتی مقدار بسیار کمی از آن را ندارد.

 

واکنش به آب

انعکاس نور

استفاده از انعکاس نور و مشاهده‌ی نتیجه‌ی آن یکی دیگر از راهکارهای تشخیص کفش چرم اصل می‌باشد. هنگامی که نور بر سطح کفش چرم اصل برخور می‌کند، انعکاس آن به صورت یکسان نبوده و باعث می‌شود برخی از نقاط کفش چرم طبیعی مات و برخی از قسمت‌های آن براق باشند. اما انعکاس نور بر کفش ساخته شده از چرم مصنوعی به صورت یکنواخت بوده و این یکنواختی انعکاس نور به دلیل سطح صاف چرم مصنوعی می‌باشد.

 

توجه به نقش و نگار

طرحی که بر روی سطح چرم کفش اصل نقش بسته، دارای اشکال و خطوط ناموزون و غیر تکراری می‌باشد. اما کفش ساخته شده از چرم مصنوعی دارای طرح و شکل‌هایی موزون و یکنواخت است. اگر کفش چرم مورد نظر دارای اشکال یکنواخت و تکراری می‌باشد، اصل نبوده و از چرم مصنوعی ساخته شده است.

 

نکات تشخیص صندل و دمپایی چرم اصل

از جمله نکاتی که به شما در تشخیص دمپایی و صندل چرم اصل کمک می‌کند، مقایسه‌ سطح درونی و بیرونی آنها می‌باشد. در صورتی که ضخامت قسمت درونی و بیرونی یکسان باشد، صندل مورد نظر از چرم مصنوعی ساخته شده‌است و در صورتی که ضخامت قسمت درونی و بیرونی دمپایی یا صندل یکسان نباشد، چرمی که دمپایی از آن ساخته شده است، طبیعی و اصل می‌باشد.

 

تشخیص صندل چرم

یکی دیگر از نکات تشخیص دمپایی و صندل چرم اصل از مصنوعی، توجه به بخش پشتی آنها می‌باشد.

قسمت پشتی صندل چرم اصل دارای پرز و قسمت پشتی صندل ساخته شده از چرم مصنوعی، دارای نخ های توری و رشته‌ای می‌باشد. فشردن چرم صندل یا دمپایی مورد نظر نیز یکی دیگر از راهکارهای تشخیص کفش چرم اصل می‌باشد. اگر سطح چرم مورد نظر پس از فشرده شدن تغییر کرده و چروک شد، از چرم طبیعی ساخته شده است و اگر سطح چرم کفش مورد نظر پس از فشردن تغییری نکرد، آن کفش از چرم مصنوعی و صنعتی ساخته شده است.

 

توجه به برند سازنده کفش

در صورتی که کفش چرم خود را از برند معتبری همچون چرم کاکتوس خریداری کنید دیگر نیازی به بررسی چرم کفش مورد نظر نخواهید داشت چرا که از اصل بودن چرم آن مطمئن هستید. فروشگاه چرم کاکتوس که از چرم درجه یک گاوی جهت تولید محصولات چرم اصل خود استفاده می‌کند، دارای بالاترین کیفیت و تنوع در محصولات چرم بوده و بهترین گزینه جهت خرید کفش چرم اصل می‌باشد. با خرید از فروشگاه چرم کاکتوس، دیگر نگران کیفیت و جنس چرم کفش خود نباشید.

 

قیمت کفش چرم اصل

عوامل مهمی از جمله نوع و کیفیت چرم، ابعاد و نوع کفش و… بر قیمت کفش چرم اصل تاثیر گذار هستند. اگرچه قیمت در کفش چرم زنانه و مردانه اصل بسیار مهم است، همواره به یاد داشته باشید کیفیت مهم ترین چیزی است که در فرایند خرید کفش چرم باید به آن دقت کنید. هیچگاه کیفیت را فدای قیمت نکنید چرا که یک کفش چرم اصل به دلیل کیفیت بالا، از طول عمر بالایی برخوردار بوده و تا سالها شما را از خرید کفش زنانه و مردانه بی نیاز می‌کنند. کفش چرم اصل علاوه بر زیبایی و ظاهر شیکی که دارد، به سلامتی شما نیز آسیبی نمی‌زند.

 

تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی

گرانترین کفش جهان

چرم چیست

۱۴۰۱/۱۱/۸ ۱۲:۵۳
ثبت نظر

مقالات مرتبط

با ساختن حساب کاربری در زمان خرید صرفه‌جویی کنید

لطفا شماره همراه خود را وارد کنید

کد وارد شده در پیامک بازیابی را اینجا وارد کنید

تومان
تخفیف شما : تومان

تومان

رنگ
سایز